Prva Muška Liga

FOTO Prva muška liga (8. kolo): Bosco prejak za Pulu 1981

BOSCO – PULA 1981 86:78 (20-23, 24-13, 22-17, 20-25)

Bosco se nakon skoro mjesec dana izbivanja vratio obvezama u Prvoj muškoj ligi. Gost Trnskog bila je Pula 1981, koja je svoj posljednji dvoboj odigrala sredinom studenog protiv Kvarnera 2010. Bosco je peti sastav lige s omjerom 4-1, dok se Pula 1981 nalazi na pretposljednjem, 11. mjestu sa skorom 2-4.

Početak susreta ponudio je otvorenu košarku sa obje strane. Bosco je bolje ušao i poveo sa 5:0 preko Damira Mijića (dvica) i Hrvoja Puljka (trica). Međutim, Pula 1981 je tricama kapetana Gvide Guština i Martina Klepe prešla u rezultatsku prednost od +1 (5:6). Uslijedilo je razdoblje koš za koš i igralo se ravnopravno u rezultatskom smislu, a prva četvrtina završila je rezultatom 23:20 za goste iz Pule.

Druga četvrtina otvorena je tricom Krešimira Eleza za +6 (20:26). Gosti su kreirali svoju najveću prednost od +8 zahvaljujući dvici Karla Lukačića (20:28). Seriju 5:0 prekinuo je Makur Puou, koji je bio precizan za dva poena (22:28). Nakon koša Lukačića za 32:24, Bosco je preko Puoua (bacanje) i kapetana Luke Kature (tri dvice i jedna trica) došao do rezultatske prednosti serijom 10:0 (34:32). Tu seriju prekinuo je Elez, koji je pogodio dvicu za poravnanje rezultata (34:34). S rezultatom 44:36 za Bosco otišlo se na odmor. Što se strijelaca za prvo poluvrijeme tiče, kod Bosca najučinkovitiji je bio Katura sa 11 koševa, a kod Pule 1981 najefikasniji je bio Matija Bilalović sa osam poena.

Treći period započeo je realiziranim slobodnim bacanjem Nike Travice za -7 (44:37). Igralo se koš za koš, a to razdoblje prekinuo je Puljko, koji je zabio tricu za najvećih +13 (54:41). Na isti način odgovorio je Travica (54:44). Međutim, Bosco je ostao iznad deset razlike, a zasluge za to imaju Marko Petrović (bacanja) i Mijić (dvica) za +14 (58:44). Treće razdoblje završilo je rezultatom 66:53 za Bosco.

U posljednjoj četvrtini Guštin (dvica), Klepo i Evan Wardlow (trica) doveli su Pulu 1981 na samo -5 (66:61). Puljko je dvicom malo udaljio Bosco (68:61), ali Klepo je ponovno vratio na -5 (68:63). Ista rezultatska razlika bila je nakon bacanja Marina Zrnića s jedne i dvice Guština s druge strane (70:65). Katura (trica) i Zrnić (dvica) odveli su Bosco na sigurnih +10 (75:65). To se pokazalo kao ključni detalj utakmice. Bosco je upisao četvrtu uzastopnu prvenstvenu pobjedu (treću zaredom kod kuće) i sada ima omjer 5-1. Pula 1981 je na trećem gostovanju u nizu zabilježila drugi poraz tako da sadašnji skor pobjeda i poraza iznosi 2-5.

Najbolji pojedinci bili su Katura i Puljko s 18 koševa kod Bosca te Bilalović s 15 i Guštin s 13 poena kod Pule