Prva Muška Liga

Prva muška liga (11. kolo): Omiš slavio u dramatičnoj završnici

KK Omiš Čagalj Tours – AKK Universitas 69:67 (20:19, 20:12, 18:19, 11:17)

Omišani nižu domaće pobjede. U 11. kolu Prve muške lige svladali su AKK Universitas 69:67. Domaćini su imali vodstvo tokom cijelog susreta da bi na kraju slavili u triler završnici.

Gosti su u zadnjoj četvrtini uspjeli okrenuti utakmicu i na dvije minute prije kraja povesti s jedan razlike na što Jukić s dvije trice za domaće i Gizdavčić tricom za goste drže rezultat u egalu. Perkušić pogađa za 67:67, da bi Mimica kao najiskusniji u zadnjem napadu sa zvukom sirene donio Omišanima pobjedu i ostavio domaći parket neosvojivom tvrđavom za gostujuće momčadi.

Najefikasniji u redovima Omiša su: I. Mimica s postignutih 20 poena, 6 skokova i 8 asistencija, te Ž. Jović s 14 poena i 3 skoka. U zadnjoj liniji istakao se J. Matijević s 7 skokova.

U redovima Universitasa najraspoloženiji je bio V. Šarić s postignutih 18 poena, 12 skokova i 3 asistencije.