Prva Muška Liga

Prva muška liga (11. kolo): Bosco uspješan u Sesvetama

SESVETE – BOSCO 66:82 (18-22, 15-14, 17-20, 18-26)

Bosco je šestom uzastopnom pobjedom okončao prvi dio sezone u Prvoj ligi. Izabranici Srđana Helbicha slavili su u Sesvetama 82:68 u susretu gdje su vodili gotovo od samog početka, a uz raspoloženog Matea Vidovića (trice 7/9) imali su i puno bolju unutarnju igru gdje su dominirali Makur Puou i Dino Cinac. Bosco je u prvom dijelu nakon tri uzastopne trice Vidovića imao 11 razlike, ali su domaćini preko svog najboljeg strijelca Daria Papka do odmora držali rezultatski priključak (33:36).

Vidović je nakon 17 ubačenih poena u prvom poluvremenu i treću četvrtinu otvorio tricom, a nakon poena i dodatnog bacanja Makura Puoa gosti su se vratili na 9 razlike (42:33). Sredinom  treće četvrtine mladi Ivan Marković ubacuje tricu, a Puou koji je podijelio nekoliko sjajnih blokada zakucava za 49:35. Nisu se domaćini predavali pa su preko Papka, Krajačića i Antonia Mišića smanjili na 53:50, a treću četvrtinu svojom sedmom tricom za 56:50 zaključio je Vidović.

Nada Sesveta trajala je do sredine posljednje četvrtine kada Bosco preko Puoa i Cinca odlazi na 15 razlike (69:54).

Bosco su predvodili Vidović (23p, trice 7/9), Cinac (21) i Puou (18p, 11sk). Kod Sesveta koje su igrale bez ozlijeđenog Philipa Babića najučinkovitiji Matej Krajačić (19p, trice 4/6). Papak je dodao 17, a Tušek 13 poena.

Sesvećani su premijernu prvoligašku polusezonu završili s dvije pobjede i devet poraza, a Bosco je nakon samo jedne pobjede u prvih pet kola upisao šest uzastopnih pobjeda i na najbolji mogući način završio prvi dio.