Premijer ženska liga

Premijer ženska liga: Trešnjevka opravdala ulogu favorita

ŽKK Brod na Savi – ŽKK Trešnjevka 2009  62:95 (12:31, 19:27, 18:16, 13:21)

Utakmica je već u prvoj četvrtini odredila pobjednika u kojoj je apsolutni favorit bio Trešnjevka 2009, a već na kraju četvrtine postižu nedostižnih +19 (12:31) što postavlja daljni tijek utakmice u kojoj oba trenera daju prigodu za igru svim igračicama.
Budući da su domaće košarkašice igrale bez opterećenja rezultata jer su odavno osigurale status u najvišem rangu i za iduću sezonu, a to je i bio primarni cilj kluba. Ova utakmica donosi igru bez grča u kojoj obje ekipe ostvaruju dobar ukupni postotak preciznosti.
Trešnjevka ostvaruje respektabilnih 48,8 dok je Brod na Savi bio na 41,8, no uz puno manji broj pokušaja jer je uspješnost osvojenih i izgubljenih lopti bila na strani gošći iz Zagreba. Reklo bi se kako je to bila fer i korektna prvenstvena utakmica u kojoj je favorit Trešnjevka opravdao svoju ulogu i mjesto na tablici dok su domaće pružile otpor u skladu sa svojim ovosezonskim mogućnostima.
U ekipi gošći su prednjačile učinkom Viktorija Ćurić 20 poena,12 skokova, Lena Bilić 20 poena, Franka Čuklin 18 poena, dok su se kod domaćih izdvojile Tamara Jovančević 14 poena, 10 skokova, Shanya Jones 25 poena i Andrea Stanković 13 poena.
Tekst: ŽKK Brod na Savi