Premijer ženska liga

Premijer ženska liga: Trešnjevka 2009 preko Raguse do startne jedinice u doigravanju

TREŠNJEVKA – RAGUSA 69:59 (27:14, 12:12, 16:22, 14:11)

U derbiju posljednjeg 22.kola Premijer ženske lige Trešnjevka 2009 je nadigrala Ragusu iz Dubrovnika 69:59 i time izborila prvo mjesto s kojeg ulazi u doigravanje za naslov prvakinja Hrvatske. Gošće su samo na startu povele 7:2, a posljednje tri minute prve četvrtine Trešnjevka 2009 je napravila seriju 13:0 i dobila prvu četvrtinu 27:14.

Ta prednost se pokazala ključnom u nastavku susreta i za svako približavanje Raguse (29:24) sastav Deana Nemeca je imao rješenje. Kroz trice Nike Rodek i Lene Bilić, te polaganja Zare Valčić i Viktorije Ćurić Zelene su do odmora stigle do +13 (39:26).

Sredinom treće četvrtine Trešnjevka ima i +20 (51:31), a iako je Ragusa na ulasku u posljednju četvrtinu stigla na minus 7 (55:48) odgovor domaće ekipe je stigao u seriji 9:0 za vrijednu pobjedu.

Valčić je predvodila Trešnjevku sa 17 poena. Rodek (7as) je dodala 14, a Bilić 13 poena. Kod Raguse Lea Hajdin je ubacila 24, a Carmen Miloglav 16 poena.

”Otvaranje utakmice definiralo je i susret u cjelini. Već nakon prve četvrtine rezultat je bio 27-14. Bili smo agresivni i u napadu i u obrani i sa puno istrčanih kontranapada u prvih 10 minuta postigli smo čak 27 poena. Tijekom ostatka susreta održavali smo prednost koja je rasla i do 20 koševa prednosti. No, bilo je to sve samo ne rutinirano i lako. Protivnice su kažnjavale svako naše opuštanje. Najbliže su došle na samo 7 razlike u posljednjoj četvrtini kad smo plesali po rubu da prospemo cijelu tu prednost. Ipak svaki puta kad smo morali trgli smo se iz letargije i vratili potrebnu agresivnost Na kraju bilo je dovoljno za pobjedu i osvajanje prvog mjesta u osnovnom dijelu lige po prvi puta u povijesti kluba. No, sad je na redu play off u kojem sve počinje iz početka. Izborili smo prednost domaćeg parketa u polufinalu i eventualnom finalu, ali ipak sad je sve otvoreno i počinje rulet čija glavna nagrada je prvo mjesto u prvenstvu Hrvatske”, kazao je trener Trešnjevke Dean Nemec.

Trešnjevka 2009 će u polufinalu doigravanja suparnika doznati u nedjelju nakon dvoboja Medveščak – Zagreb. Ukoliko slavi Medveščak ona nas očekuje zagrebačko polufinale, a u slučaju pobjede Zagreba suparnik Trešnjevke će biti KA ”Žana Lelas” iz Splita.

Tekst: Krešimir Galić