Premijer ženska liga

Premijer ženska liga: Medveščak u polufinalu, Split sljedeće sezone u Prvoj ženskoj ligi

ŽKK MEDVEŠČAK – ŽKK ZAGREB 84:54 (21-16, 24-11, 22-10, 17-17)

U utakmici koja je bila bitna za Medveščak radi osiguravanja doigravanja, zaslužena pobjeda domaćina. Prva četvrtina je prošla u izjednačenoj igri. Zagreb je bolje otvorio i poveo s 2:7. Medveščak se tada budi i radi preokret na 19:13, te konačnih 21.-6 na kraju četvrtine.

U nastavku utakmice znatno bolja igra Medveščaka koji boljom igrom u obrani i znatnom bržom igrom u napadu došao do prednosti 67:37 čime je utakmica bila riješena. U zadnjoj četvrtini domaća trenerica je dala priliku svim igračicama.

Kod Medveščaka najbolje su bile Grizelj s 19, Nejašmić 18 te Jakovljević i Mateković s 15 poena. Kod Zagreba istakle su se Kosmach s 15 i Arnautović s 14.

Ovom pobjedom Medveščak je izborio polufinale doigravanja gdje ga očekuje gradski rival Trešnjevka 2009, dok Zagrebu predstoji utakmica razigravanja za opstanak s drugoplasiranim klubom Lige za prvaka Prve ženske lige.

ŽKK SPLIT – ŽKK BROD NA SAVI 60:77 (12-20, 13-22, 19-17, 16-18)

Zadnja utakmica sezone 2023./2024. za obje ekipe ponudila je rastrganu igru u kojoj su gošće zasluženo slavile. ŽKK Split će, nažalost, sljedeću sezonu preseliti u jedan rang niže – Prvu žensku ligu.

Najbolje igračice Broda na Savi bile su Jovančević s 22 poena i 16 skokova i Stanković s 14 poena, a kod Splita pohvale idu Prnjak koja je ubacila 16 poena.

Boran Grgin, trener Splita “Rezultatski nebitna utakmica tako da smo mogli dati priliku svima igrati. Sve cure su korektno odradile svoju minutažu .Čestitam ekipi Broda na Savi na zasluženoj pobjedi.”