Premijer ženska liga

Premijer ženska liga: KAŽL upisao visoku pobjedu nad Puljankama

KAŽL – ŽKK Pula Orca Grupa 93:56 (37:11, 15:10, 26:9, 15:26)

Gošće iz Pule su danas zbog bolesti povećeg broja igračica, došle sa samo 6 njih na utakmicu te im treba čestitati što su tako odigrale susret i izdržale do kraja.

Domaće cure su odmah u prvoj četvrtini ostvarile veliku razliku koju su potom samo kontrolirale do kraja. Poluvrijeme je završilo rezultatom 52:21, a nastavak je bio revija 15-godišnjakinja i 16-godišnjakinja u domaćoj ekipi koja se često rotirala.

Danas po prvi puta u dresu KAŽL-a Zrinka Barać predstavila se na dobar način. Kod domaćih najbolje su bile Pirjak (20 poena i 10 asistencija), Barać (15 poena i 13 skokova) i Božan (20 poena i 12 skokova), a sve tri su ostvarile double double učinak.

Dvoznamenkaste su bile još Pavić s 11 poena te Buckner i Langhi svaka po 10 ostvarenih poena.

Kod gošći je Dautović ostvarila double-double učinak (22 poena i 12 skokova), a dvoznamenkaste su bile i Pačkovski s 14 poena te Bučuk s 10 poena.