Premijer ženska liga

Premijer ženska liga (2. kolo): KAŽL srušio prvakinje

KAŽL  – RAGUSA 83:70 (19:15, 25:12, 17:33, 22:10)

U dalmatinskom derbiju, domaći KAŽL je u 2. kolu Ženske Premijer lige izborio zasluženu pobjedu protiv prošlogodišnjih prvakinja Raguse 83:70.

Teška utakmica, domaće cure odigrale su poluvrijeme iz bajke, dok su igračice Raguse forsirale šut koji ih nije išao (2/19 za 3 poena ), rezultat toga je bio 44:27 (+17) za KAŽL.

Gošće u drugom poluvremenu podižu agresiju, značajno raste i postotak ubačaja, a domaće cure pokazuju neiskustvo, statiraju, rezultat čega je je uvjerljivih 33:17 za Ragusu u 3/4. Fantastičnih 33 poena gošći u jednoj četvrtini ili 6 vise nego u cijelom prvom poluvremenu, za samo -1, 61:60 za domaće. Nekoliko minuta prije kraja bilo je 68:68.
Mnogi su očekivali definitivni preokret, ali domaće cure kao da su shvatile da mogu izgubiti, izvlače dodatnu energiju i rade seriju 15:2, za konačnu pobjedu 83:70.

Kod domaćih Božan je ostvarila double-double učinak (17p i 14sk). Dvoznamenkasti broj poena imale su Buckner 21, Rimarčuk 19 i Langhi 13, Kod Raguse su se istaknule Ujevic s 23 poena te Čičić sa16 i Miloglav s 13.