Premijer ženska liga

Premijer ženska liga: Tijesna pobjeda Zadar Plusa nad Medveščakom

ŽKK ZADAR PLUS – ŽKK MEDVEŠČAK  66:61  (18:10, 18:20, 14:17, 16:14)

Košarkašice Zadar Plusa stigle su do velike pobjede u pomoćnoj dvorani na Višnjiku. Igračice Šime Kraljevića su u susretu devetog kola Premijer ženske lige na domaćem terenu svladale ŽKK Medveščak rezultatom 66:61 i stigle do četvrte pobjede u sezoni.

Susret su bolje otvorile gošće. Povele su s prvih pet poena na utakmici, međutim tada staju te gotovo do kraja prve dionice ne postižu niti jedan poen iz igre. S druge strane Zadranke rade seriju od 16:0 i preuzimaju stvari u svoje ruke. Ivana Mamić nagovijestila je povratak Medveščaka koji je stigao do pola koša minusa (23:22), međutim Zadranke su se obranile od naleta te se na poluvrijeme odlazi rezultatom 36:30.

Medveščak bolje otvara drugi dio susreta, pogađa prvih osam poena i dolazi do prednosti pa minutu odmora uzima domaći strateg Šime Kraljević. Ta akcija je urodila plodom jer preko Davorke Balić i Saquite Joyner stiže brz odgovor za ekspresan povratak u mirnije vode. Iako je gostujuća obrana izgledala bolje i kompaktnije, Zadranke su držeći kontrolu skoka uz dobar postotak šuta za tri poena držale svoju prednost sve do početka zadnje dionice kada su utakmicu u egal vratile Vivien Nejašmić i Nika Matleković i nagovijestile neizvjesnu završnicu.

Igru koš za koš i pravu malu dramu presjekla je iskusna Balić koja je tricom za 64:61 dala dovoljno prostora svojim curama kako bi stavile ”točku na i”, a isto je na kraju i učinila Iva Bošnjak koja je oba puta bila precizna s linije za slobodna bacanja. Nakon toga gošće su mogle potpisati kapitulaciju jer nije bilo vremena za bilo kakav povratak.

Kod domaćih prednjačila je Saquita Joyner s 21 košem i 9 skokova, 13 poena postigla je Lucija Štrmelj dok je 12 poena uz 11 skokova dodala Iva Bošnjak. Treba spomenuti i Davorku Balić koja je preko ključne trice u utakmici stigla do 11 poena. Kod gošći, najbolje su bile Ivana Mamić sa 14 poena uz 5 asitencija, Vivien Nejašmić (13 poena, 14 skokova) i Katarina Sekulić (13 poena, 6 skokova).

Šime Kraljević, trener Zadar Plusa:Cijeli tjedan smo pripremali ovu 1-3-1 zonu, bili smo ustrajni u njoj. Kad je ekipa Medveščaka dva puta došla u poziciju prednosti rekao sam svojoj ekipi da ostanu mirne, da imamo igru jer se od početka jednostavno vidjelo da smo ih uveli u ritam koji nama odgovara. Čestitke i suparničkoj i mojoj ekipi. Ovo je jedna vrijedna pobjeda i ono što hrani ekipu, a na kraju ste kod moje mogli vidjeti sreću i zadovoljstvo.’

Iva Borović, trenerica Medveščaka: ‘Definitivno zaslužena pobjeda, cure su stvarno dale sve od sebe, poginule za ovu pobjedu što je apsolutno opravdano i čestitam im na tome. Jednostavno se i dalje ne snalazimo u ovom dijelu igre bez Jakovljević. U ovoj zoni 1-3-1 nismo nalazile rješenja iako smo ju vježbale. Ušle smo i u utakmicu i u drugo poluvrijeme dobro, ali jednostavno smo stale. Dok imamo otvoreni teren imamo šansu, ali kad nas netko ostavi u igri 5 na 5 jednostavno ne nalazimo rješenja i dovodimo se do stanja stresa.”

Tekst, FOTO: Zadar Plus