Premijer ženska liga

Premijer ženska liga – finale: Ragusa slavila u Zagrebu i stigla na korak od obrane naslova

Trešnjevka 2009  – Ragusa 60:74 (15:19, 15:23, 12:20, 18:12)

Košarkašice dubrovačke Raguse stigle su na korak od obrane naslova prvakinja Hrvatske i petog trofeja u klupskoj povijesti. Prije dvije sezone osvojile su duplu krunu, prošle bile prvakinje, a u ovoj osvojile Kup Ružice Meglaj Rimac.

U Zagrebu su u drugoj utakmici finalne serije pobijedile Trešnjevku 2009 rezultatom 60:74 i stigle do velikih 2:0 i prilike da pred svojim navijačima u Gospinom polju u utorak 9. svibnja (18 sati) dođu do trećeg naslova prvakinja u nizu.

Već na poluvremenu bilo je +12 za Ragusu (30:42), a nakon treće četvrtine nedostižnih +20 (42:62).

U pobjedničkoj ekipi Carmen Miloglav i Iva Todorić su postigle po 22 poena, dok je kod Zagrepčanki Vivien Nejašmić zabila 15, a Lucija Banović 10.

Na poluvremenu utakmice upriličena je svečanost dodjele plaketa najboljim igračicama i trenerici u sezoni 2022/23:

MVP: Shanice Lauren Johnson Atkins – KA Žana Lelas

Najbolji skakač: Emilija Podrug – ŽKK Plamen Požega

Najbolji strijelac: Khiana Nickita Johnson – ŽKK Šibenik

Najbolji asistent: Iva Todorić – ŽKK Ragusa

Najbolja igračica po izboru trenera: Iva Todorić – ŽKK Ragusa

Najbolji trener po izboru trenera:  Cvetana Matić – ŽKK Ragusa