ŽKK MEDVEŠČAK – ŽKK RAGUSA 49:57 (11-16, 7-11, 19-14, 12-16)
U prvoj polufinalnoj utakmici doigravanja za prvaka Ragusa je pobijedila domaće igračice Medveščaka i povela 1-0.
Obje ekipe ušle su u utakmicu u grču uzrokovanom važnošću ove utakmice. Nakon što ni jedna d ovih ekipa nije osvojila Kup Ružice Meglaj-Rimac, ovo doigravanje je prilika za spas sezone za obje momčadi. Medveščak je bolje otvorio utakmicu, poveo 6-0 te imao četiri napada da stekne ozbiljniju prednost. Gošće se tada bude i preko Romane Stojanović, Carmen Miloglav i Ane Vrsaljko rade seriju 13-1 i preokreću rezultat. Ovaj period obilježila je dosta loša realizacija i loš obrambeni skok domaćina.
Nakon prvog poluvremena Ragusa je imala prednost 18:27. Ekipa Medveščaka je krajem treće četvrtine uspjela izjednačiti na 34-34, ali poenima Miloglav i Vrsaljko Dubrovčanke u posljednju četvrtinu ulaze s prednošću 37:41. Početkom zadnje četvrtine i tricom Petrak, Medveščak je zaprijetio pri 40-41, no tada gošće rade seriju 11-0 i rješavaju pitanje pobjednika. Izlaskom Petrak i Strize zbog pet osobnih pogrešaka Medveščak nije imao snage ozbiljnije zaprijetiti gošćama koje se zabilježile vrijednu pobjedu. Serija seli u Dubrovnik, u ponedjeljak, 25. travnja gdje Ragusa ima meč loptu.
U utakmici sa malim brojem poena u dresu Medveščaka Ana Mandić je ubacila 11 poena uz 12 skokova, a Ana Petrak 10 poena uz 7 asistencija. Za pobjedu Raguse najveću zaslugu nose Ana Vrsaljko (16 poena, 8 skokova), Romana Stojanović (13 poena, 8 skokova) i Carmen Miloglav (15 poena, 5 asistencija, 5 osvojenih lopti).

ŽKK PLAMEN POŽEGA – KK TREŠNJEVKA 2009 75:67 (20-26, 12-16, 19-12, 24-13)
U utakmici u kojoj je većinom u vodstvu bila ekipa Trešnjevke 2009, u konačnici je slavila iskusnija ekipa Plamen Požege, upisavši 1-0 u međusobnom ogledu.
U prvoj četvrtini Požega je krenula vodstvom od do maksimalno 5 poena, no sredinom prve četvrtine prednost odlazi na stranu Trešnjevke. Najveća je razlika zabilježena nakon koša Brune Obratov za +13 na stranu Trešnjica tri minute do kraja prvog poluvremena. Ipak, Plamene su pomalo nagrizale prednost i sigurnost gošći iz Zagreba da bi nakon polaganja Jelene Ivezić za 57:56 sedam i pol minuta do kraja utakmice Požega prešla u vodstvo koje više nije ispuštala.
U Plamenom dresu čak su tri igračice upisale double-double učinak: fantastična Jelena Ivezić je postigla 25 poena i 10 skokova, Emilija Podrug je upisala 18 poena i 10 skokova, a Kapinga La Mama 10 poena i 10 skokova.
Kod Trešnjevke 2009 se istaknula Lucija Banović s 18 poena i 7 skokova, zatim Vivien Nejašmić sa 17 poena i 7 skokova te Nika Rodek s 12 poena.
FOTO naslovnica : utakmica Medveščak-Ragusa, 26. svibnja 2021.
