Premijer ženska liga

Premijer ženska liga (7. kolo): KAŽL sigurno i uvjerljivo do pobjede protiv Orke

ORKA – KAŽL 47:101 (10:25, 16:25, 10:20, 11:31)

KA Žana Lelas iz Splita slavila je u Dubravi kod Orke rezultatom 101:47 u sklopu 7. kola Premijer ženske lige. Susret je bio riješen već sredinom druge četvrtine gdje su košarkašice KAŽL-a stekle 20+ prednosti (39:15) te su i ostale tri četvrtine otišle na njihovu stranu.

Gošće su predvodile Nela Ljubić sa ubačenih 20 poena te Lana Bešlić koja je tijekom utakmice postigla 18 poena, a potom Jelena Ljubos koja je dodala 17. Kod domaćina se istaknula Hana Rudić sa 11 poena.

Anita Rade, trenerica KAŽL-a nakon uvjerljive utakmice izjavila je “Čestitam curama na očekivanoj pobjedi u utakmici gdje smo rotirali jako puno i više prilike dali curama koje imaju manju minutažu. Čestitke i Orki na korektnoj igri”.

Marina Mikulić, trenerica Orke mogla je samo čestitati gošćama ”Čestitke gošćama na zasluženoj pobjedi, a nama ostaje da radimo više na nekim stvarima i psihološkom probijanju barijere igranja Premijer lige”.

Tekst/Foto: ŽKK Orka