Premijer ženska liga

Premijer ženska liga (5. kolo): Slavlje gostujućih Šibenika i Raguse nad Orkom i Brodom na Savi

ŽKK ORKA – ŽKK ŠIBENIK 55:69 (17-23, 15-18, 11-11, 12-17)

U 5. kolu Premijer ženske lige Orka je u Dubravi ugostila Šibenik koji je slavio 69:55. Gošće predvođene Virom Cherkaskom (19) i Nickitom Johnson (14) serijom 9:0 su povele 20:11 i prednost u nastavku više nisu ispuštale. Orka je u drugom poluvremenu u nekoliko navrata bila na minus sedam, ali izabranice Marine Mikulić nisu imale snage utakmicu u završnici učiniti neizvjesnom.

”Učimo iz utakmice u utakmicu i svjesni smo svoje snage. Čestitke Šibeniku koji ima iskusne igračice za razliku od mojih cura gdje nijedna nema iskustvo igranja premijer lige. Nadam se ostanku u ligi kako bi slijedeće sezone cure s godinom dana više iskustva bile bolji suparnik”, kazala je Marina Mikulić, trenerica Orke, a Stipe Bralić, trener Šibenika je naglasio: ”Vrijedna pobjeda za nas u gostima u direktnoj borbi za donji dio tablice. Utakmica je bila dosta rano pa smo direktno iz busa morali na parket i igrali smo sa skraćenom rotacijom iako imamo samo dvije iskusnije igračice. Utakmica nam je bila vrlo važna. Orka je također mlada i agresivna ekipa koja se borila. Nika Mateković nam je predstavljala dosta problema u kontranapadu i igri leđima. Ima dosta energije kao i druge cure. Poveli smo na početku deset razlike i tu prednost održavali kasnije u susretu”.

Kod Orke Mateković je ubacila 17 poena uz 12 skokova, a Lana Rako 13 uz 7 asista.

(ŽKK ORKA)

ŽKK BROD NA SAVI – ŽKK RAGUSA 55:87 (23-24, 7-23, 7-14, 18-26)

U prvoj četvrtini je igra bila izjednačena, no nakon toga ekipa Raguse ostvaruje sve uvjerljiviju prednost koja se na kraju zaustavila na 32 poena razlike.

ŽKK Brod na Savi: Rimarčuk K. 9, Fonović L. 1, Poljac E. 8, Šimunić P. 8, Princip F. 2, White S.C. 14, Stanković A. 5, Lovrić M. -, Zorić J. 8, Blažević L. -.

ŽKK Ragusa: Strilić L. 11, Stojanović R. 20, Hajdin L. 19, Todorić I. 9, Vrsaljko A. 8, Miloglav C. -, Ivanišević T. 7, Majstorović E. 5, Pavić N. 6, Čustović I. 0, Papić L. 2, Šarotić I. 0.

Cvetana Matić, trenerica ŽKK Raguse“Mi smo došli u Slavonski Brod po dva boda što smo i pokazali. Djevojke su igrale dobru obranu i napad kako se od njih i očekuje. Pustili smo i mlađe igračice da igraju malo danas. Očekuje nas već u srijedu sljedeća utakmica tako da se odmah spremamo za dalje.”

Romana Stojanović, igračica ŽKK Raguse: “Prva četvrtina nam je nešto slabije krenula, ali poslije smo pokazale da smo dominantnije i bez većih problema privele utakmicu kraju. U utakmicu smo ušle ozbiljno kao što pristupamo svakoj utakmici koju igramo.”

Dražen Rimarčuk, trener ŽKK Brod na Savi: “Nedostaje nam črstine. Ovo je utakmica koja je jako dobro iskustvo djevojkama. Nažalost, borimo se s ozljedama i neke djevojke se tek sad lagano vraćaju u treninge nakon pauza od dva do tri tjedna.”

Andrea Stanković, igračica ŽKK Brod na Savi: “Trudile smo se koliko smo mogle, Ragusa je jako kvalitetna ekipa. Čestitam im na pobjedi. Moramo se okrenuti utakmicama koje tek dolaze i spremati se što bolje možemo. Čestitke Ragusi na pobjedi.”