Premijer ženska liga

Premijer ženska liga (15. kolo): U gradskom derbiju Medveščak na +28 sa Zagrebom

ŽKK ZAGREB – ŽKK MEDVEŠČAK 61:89 (17-30, 11-13, 15-26, 18-20)

Od samog starta Medveščak je krenuo furiozno u napadu, zabivši 30 poena u prvoj četvrtini i nastavio održavati i povećavati prednost do poluvremena. Ekipa Zagreba se promjenom u zonsku obranu pokušala vratiti početkom 3. četvrtine, stigli su do – 11, ali povratak nije bio dužeg vijeka. Medvešćak ponovo serijom 10-0 vraća na nedostižnih 21 razlike i održava prednost s lakoćom.

U pobjedničkim je redovima ponovno fantastičnu utakmicu odigrala kapetanica Ana Petrak s 26 poena, 8 asistencija i dvije osvojene lopte. Double-double učinak je postigla Ana Mandić s 15 poena i 12 skokova, a dvoznamenkasta je bila i Lea Hajdin s 19 poena i 9 skokova.

Edita Poljac je Zagrebovom rezultatu pridonijela s 14 poena, Marta Ostojić s 13, a Tea Josipović i Gabriela Grizelj s 10 poena.