Premijer ženska liga

Premijer ženska liga: Mlade Šibenčanke odigrale hrabru utakmicu na gostovanju kod favorita Pule

PULA MOVITER – ŠIBENIK  95:89 (28:24, 23:24, 27:18, 17:23)

Utakmica u kojoj se obrane nisu igrale, što pokazuje i konačni rezultat 95:89 za ekipu Pule Moviter. Zajedničkim snagama obje ekipe su ispucale 60 “trica”, što je previše i za NBA.

Domaće igračice dobro otvaraju utakmicu,  povele su 10:1 i prestale igrati obranu, a u napadu počinju igrati njima nerazumljivu igru napucavanja za tri poena. To otvara prostor gošćama koje prelaze u vodstvo 13:12, ujedno i jedino u ovoj utakmici.
Nakon time outa domaće ekipe, Puljanke su se malo trgle i napravile seriju i nekako uspjele prvu četvrtinu završiti vodstvom 28:24.
Početak druge četvrtine opet je dobar za Pulu koja radi seriju 7:0, ali opet nestaje igra u obrani  pa im Šibenčanke stalno pušu za vratom. U prvom dijelu palo je iznimno puno poena te je poluvrijeme završilo rezultatom 51: 48 za domaće igračice.
Nastavak je opet počeo dobro za domaće igračice koje podižu agresivnosti u obrani te odlaze na 11 do 12 poena prednosti, koje u posljednjoj četvrtini podižu na maksimalnu razliku od 14 poena 80:66.
I još jednom se Šibenčanke vraćaju i do kraja susreta smanjuju zaostatak na 95:89.
Iako ozlijeđena Schrauth je bila najbolja domaća igračica s 25 poena, a još pet igračica je bilo dvoznamenasto, Sara Borić je ostvarila triple double učinak s 11 skokova, 13 poena i 13 asistencija.  Kod gostujućeg sastava Tilford je postigla 40 poena uz utrošenih 33 pokušaja šuta.
Stipe Bralić (Šibenik):
Čestitke domaćinu na zasluženoj pobjedi, zadovoljan sam igrom svoje ekipe. Došli smo s 8 igračica od kojih pet kadetkinja. Cure su pružile odličan otpor jednoj snažnoj i iskusnoj ekipi koja je imala ogromnu dominaciju pod košem gdje smo parirali s Milkovic i Cuklin dvije kadetkinje koje su odlično igrale i ove im utakmice jako puno znače. Amerikanka Tilford i Dana Šaric svojim iskustvom i kvalitetom puno znače ovim mladim curama i nadam se, ako budemo i dalje vrijedno trenirali, da ćemo izboriti ostanak u ligi sta bi bio velik uspjeh s obzirom na probleme i premladu ekipu s puno kadetkinja koje dosada nisu igrale seniorske utakmice uopće.
Ivan Đukić (Pula Moviter):
Napokon da sam zadovoljan prikazanom obranom moje ekipe, nakon što smo u prvom poluvremenu dobili samo 48 poena i drugom smo fanatičnom obranom cijele ekipe uspjeli protivnika svesti na samo 41 poen i čestitam svojim igračicama što su dale sve od sebe da preiskusnu ekipu Šibenika dobiju bez infarktne završnice. Utakmicu smo dobili jer nakon dužeg vremena smo imali šest dvoznamenkastih igračica što je pomak za moju mladu i neiskusnu ekipu, čestitam i ekipi Šibenika na borbi i trudu svih 40 minuta i ako nastave ovako izborit će opstanak. Sad se okrećemo novom kolu i ekipi Požege gdje gostujemo sljedeće kolo.