Premijer ženska liga

Premijer ženska liga (6. kolo): Medveščak siguran protiv Šibenika

ŽKK MEDVEŠČAK – ŽKK ŠIBENIK 83:63 (18-11, 27-19, 19-16, 19-17)

Do sredine prve četvrtine bio je to izjednačeni dvoboj, ali tada pri rezultatu 9:9 domaća ekipa radi prvu veću razliku serijom 8-0. U nastavku ekipu Šibenika je na zaostatku od 10-tak poena držala Tilford Lesha, no Medveščak je tricom Ane Petrak na poluvrijeme otišao s +15 (45:30).

Nastavak je ponudio igru bez rezultatske neizvjesnosti, iako je trenerica domaće ekipe dala priliku za igru mlađim igračicama koje su ukazane minute u igri dobro iskoristile.

Kod Medveščaka Ivona Leovac je postigla 16 poena i 9 skokova, Barbara Vunić 15 poena, a uz njih još 4 igračice domaće ekipe su bile „dvoznamenkaste“.

U ekipi Šibenika prvo ime je bila Tilford Imani Leisha s 30 poena, 5 skokova i 5 asistencija, a „dvoznamenkasta“ je bila još samo Ćuklin Franka s 15 poena.

Trener ŽKK Medveščaka Iva Borović Gregov:

Čestitam svojim curama na pobjedi, odradili smo sve što je trebalo. Nismo išli nekim velikim intenzitetom, tako da smo uspjeli i odmoriti neke igračice sa većom minutažom do sada. Čestitke treneru Braliću i curama iz Šibenika na fer i korektnoj utakmici. Slijedi nam jedna reprezentativna pauza, te nakon toga za nas teška i zahtjevna utakmica protiv Plamen Požege. Do tada intenzivno treniramo dva tjedna.

Igračica ŽKK Medveščak Ivona Leovac:

Prvo čestitam svojim suigračicama na dobroj igri i pobjedi, a igračicama Šibenika na korektnoj igri. Mi smo se držali svega što smo radili na treninzima, svi smo dobili minutažu u igri i dobro ju iskoristili. Idemo dalje trenirati i što bolje se pripremiti za narednu utakmicu

Trener Šibenika Stipe Bralić:

Očekivana i zaslužena pobjeda domaće ekipe, koja uopće nije bila u pitanju. Mi igramo, osim dvije – tri igračice, sa kadetskom ekipom, tako da mogu samo čestitati svojim igračicama jer su dale svoj maksimum. Bilo je dobrih trenutaka u igri i svaka utakmica za njih je zlata vrijedna da napreduju kao igračice. Ekipi Medveščaka čestitam na dobroj igri i želim im puno uspjeha u daljem prvenstvu.

Igračica Šibenika Dana Šarić:

Medveščak je zasluženo pobijedio, a svojim suigračicama čestitam na borbenosti i dobrom otporu. Cijelu utakmicu smo se borile, dale koliko smo mogle, ali to nije bilo dovoljno za neki bolji rezultat. Medveščak je trenutno bolja ekipa, a mi se okrećemo slijedećem kolu gdje tražimo bolji rezultat.