Premijer ženska liga

Premijer ženska liga (4. kolo): Split nemoćan protiv KAŽL

SPLIT – KAŽL 54:80 (14-19, 8-26, 17-20, 15-15)

Uvjerljiva i zaslužena pobjeda KAŽL-a u prvoj međusobnoj utakmici ove dvije ekipe na seniorskom nivou. Iako starije i dosta iskusnije, domaće igračice ŽKK Splita ponudile su samo “jurcanje” po terenu, podbacivši u svim elementima košarkaške igre. Ekipa KAŽL-a je uzela ono što je Split ponudio. Da li je ŽKK Split potonuo u krizu u vrlo osjetljivom trenutku sezone ili samo nije bio dorastao podnijeti veliku psihološku težinu koju je nosila ova utakmica, vidjet će se već za par dana kad “žute” gostuju u Dubrovniku u još jednoj odgođenoj utakmici Premijer ženske lige.

Prvo ime utakmice bila je juniorska reprezentativka Vivien Nejašmić. Bila je najbolji strijelac s 20 koševa, a uz Josipu Zovko i najkorisnija igračica utakmice (obje s indeksom 23). U redovima KAŽL-a istakla se i Andrea Marić s double-double učinkom (13 koševa i 13 skokova). Kod Splita ovaj put ne možemo pohvaliti nijednu igračicu, sve su ostale ispod praga od 10 indeksnih poena. Još jednom, lokalni splitski derbi završio je potpuno zasluženo uvjerljivom pobjedom novog Premijer ligaša.

Tea Turić, igračica Splita:

“Mogu reći kako je cijela utakmica bila borbena s obje strane, ali nažalost na kraju rezultat nije otišao u našu korist. U ranoj fazi utakmici skupile smo veliki broj osobnih pogrešaka, što nas je sputavalo da igramo obranu na najvišoj razini. Također, u prvom poluvremenu “prodale” smo nekoliko važnih lopti, ali unatoč tomu imale smo i lijepih segmenata igre. Sve u svemu, čestitke ekipi KAŽL-a na pobjedi, ali i čestitke mojim suigračicama na borbenosti i neodustajanju do kraja utakmice.”

Boran Grgin, trener Splita:

“Čestitke protivniku na zasluženoj pobjedi, pokazale su da su kvalitetniji protivnik. Mi smo svjesni svog nedostatke visine ušli maksimalno agresivno u utakmicu, poveli sa 10-5, ali se istovremeno napunili osobnim pogreškama. No ulaskom Andree Marić smo glatko izgubili bitku pod koševima, kažnjavala nas je u napadu i u obrani. Svaki naš prodor je odlično zatvarala, a nažalost višak koji bi stvorili na vanjskim pozicijama nismo kapitalizirali, šut za 3 nam je bio 1-15 prvo poluvrijeme. Cure su se borile do kraja, nešto smo i pogodili u nastavku i došli na -13, ali to je bilo sve što smo uspjeli. S ovim porazom su nam šanse za prva 3 mjesta praktički nepostojeće pa ćemo iskoristiti svaku utakmicu do kraja 1.dijela lige da se konsolidiramo za nastavak u kojem se kreće od nule, kad očekujemo priključenje nekih igračica bez kojih smo nažalost nenadano ostali pred početak lige.”

Žana Lelas, trenerica KAŽL:

“Željela bi prije svega čestitati ekipi Splita na fer i korektnoj igri u ovom prvom gradskom derbiju. Pobjeda nije dolazila u pitanje ni u jednom trenutku jer su moje cure odradile sve što smo se dogovorile i uvježbavale na treninzima ovaj tjedan. Danas smo pokazali da iako smo mlada ekipa da se možemo nositi sa svima u Premijer ligi i nadam se da ćemo u nastavku sezone probati izboriti jedno od prva tri mjesta koja bi nas vodila u ligu za prvaka.”