ŽKK ŠIBENIK : ŽKK RAGUSA 78:85 (18-25, 20-20, 22-19, 18-21)
U prvom kolu Ženske Premijer lige ekipa Šibenika je upisala poraz protiv gošći iz Dubrovnika.
U izjednačenoj i tvrdoj utakmici, presudna se ipak pokazala prva četvrtina u kojoj je Ragusa prikupila vodstvo od 7 poena, istih +7 s kojima je i privela utakmicu kraju.
U redovima Šibenika najefikasnija je bila Ivana Ujević s 22 poena, 8 skokova, 4 asistencije i 5 osvojenih lopti, dok je najviše ubacila reprezentativka Josipa Silov – 24 poena uz 8 skokova. Kapetanica Iva Cigić dodala je 16 poena, a dvoznamenkasta je bila i Antica Tabula s 12 poena.
Ana Vrsaljko je u Ragusin rezultat utkala 25 poena uz 6 skokova i 3 asistencije, dok je Iva Slonjšak dodala 23 poena uz 8 skokova i velikih 8 asistencija. Po 10 ubačaja imale su Ivona Matić i Iva Todorić.
Trenerica gošći, Cvetana Matić:
„Evo jedna teška žilava utakmica gdje smo cijelu utakmicu mi vodili, ali ekipa Šibenika se sjajno nosila i borila do kraja. Pokazali su svoju kvalitetu vanjske linije, a na kraju smo mi ipak uspjeli biti disciplinirani i zatvarati ulaze i šuteve za tri poena. Na kraju smo potpuno zasluženo dobili utakmicu i čestitam protivniku na sjajnoj igri.“
Igračica ŽKK RAGUSA, Katarina Čagalj:
„Ušli smo nervozno u utakmicu i u prvoj četvrtini se vidjelo da smo igrali samo jednu pripremnu utakmicu i malo smo pali sa snagom. Na poluvremenu smo u svlačionici rekli idemo jače i uspjeli smo pobjeći na dvanaest koševa razlike i držali do kraja utakmice rezultat.“
Trener domaće ekipe, Stipe Bralić:
„Gošće su zasluženo pobijedile i iskoristile su svoju veliku dominaciju i snagu u reketu. Imaju tri izuzetno iskusne igračice koje dugi niz godina igraju i ne možemo parirati visinom. Također, na vanjskim pozicijama je Slonjšak, reprezentativka koja je igračica nivoa Eurolige koja je radila ogromnu prednost i asistencijama povezala vanjsku i unutrašnju igru. Većinu utakmice smo im puhali za vrat i dali smo maksimum sve od sebe. Curama nemam što zamjeriti i gošće su bile uvijek jedan potez, jedan korak ispred nas i od 85 poena 50 su zabili s pola metra, dok smo mi morali za svaki poen ‘krvavo’ raditi.“