Premijer ženska liga

FOTO Premijer ženska liga (5. kolo): Neizvjestan zagrebački derbi pripao Trešnjevci 2009

KK TREŠNJEVKA 2009 – ŽKK MEDVEŠČAK 66:62 (20-16, 15-15, 13-16, 18-15)

Utakmica za publiku po rezultatskoj neizvjesnosti, borbenosti i preokretima nažalost je odigrana bez publike i tek je nekolicina službeno prisutnih košarkaških djelatnika svjedočila lijepoj košarkaškoj predstavi Trešnjevke 2009. i Medveščaka u Domu sportova.

Utakmicu je bolje otvorio Medveščak, ali je do kraja prve četvrtine Trešnjevka uspjela preokrenuti rezultat na svoju stranu i završiti četvrtinu vodstvom 20-16.  Obje ekipe igrale su agresivno pokušavajući se nametnuti protivnicama pressingom po cijelom terenu što je rezultiralo dinamičnom i brzom igrom, ali i s dosta grešaka i izgubljenih lopti. Trešnjevka se ipak uspjela nametnuti skokom i napadačkom igrom preko svojih visokih igračica u reketu.

Na kraju, i cijeli je susret obilježen tom dominacijom visine kod domaćih košarkašica koje su susret završile s čak 15 skokova više od suparnica iz Medveščaka. Ukupno 42 skoka Trešnjevke, od čega čak 18 u napadu u odnosu na tek 27 ukupnih skokova Medveščaka bio je preveliki hendikep za poražene „medvjedice“ koje su tome dodale još i 24 izgubljene lopte.

Medveščak je u četvrtoj četvrtini uspio čak i preokrenuti rezultatski utakmicu u svoju korist i povesti s tri koša razlike, ali u posljednje tri minute ekipe su ušle izjednačene. Odlučile su dvije trice, prvo Petre Jurić, pa onda Nike Rodek kojima Trešnjevka minutu i pol prije kraja odlazi na uvjerljivih osam razlike. U preostalom vremenu Medveščak je uspio smanjiti razliku, ali ne i ozbiljno zaprijetiti preokretom.

Kod Trešnjevke 2009 centri Petra Jurič i Josipa Jurič donijele su prevagu pod koševima te su ostvarile zajedno 31 koš i 10 skokova, Anja Majstorović bila je blizu double-double učinka s 12 koševa i 9 skokova, a Hana Muhl je donijela 14 koševa, 6 asistencija i 5 osvojenih lopti.

Kod Medveščaka Petrak je imala 14 asistencija ali i 8 izgubljenih lopti, Mandić 21 koš uz realizaciju 67% te Strize 15 koševa.

Viktor Kovač, trener Medveščaka: „Očekivali smo tešku i neizvjesnu utakmicu s Trešnjevkom na njihovom terenu. Tim više što su nas pobijedili u pripremnoj utakmici prije početka sezone, ali usprkos tome naše očekivanje bila je pobjeda u ovom susretu.

No, imali smo veliki problem sa skokom domaćih košarkašica. Kad protivnik na kraju ima 18 skokova u napadu takvu utakmicu vrlo je teško dobiti, a na kraju mislim da je Trešnjevka imala i malo sreće. Pogodili su dvije trice iz tri pokušaja u nekoliko zadnjih napada na utakmici i praktički time riješili utakmicu. Mi s druge strane neke šuteve nismo pogodili, ali ponavljam njihov veliki broj skokova u napadu s jedne strane i s druge strane naših preko 20 izgubljenih lopti u napadu iz potpuno meni nerazumljivih razloga i ničim izazvanih su presudili u ovoj utakmici. Kad se sve to zbroji, zaista je teško dobiti dobru ekipu kakva je Trešnjevka.“

Ana Mandić, igračica Medveščaka:

„Utakmicu nismo dobro otvorili. Nismo kontrolirali skok, pa samim time nismo imali niti kontranapad. Tome treba dodati još i 23 izgubljene lopte te nam ostaje samo čestitati igračicama Trešnjevke na pobjedi.“

Dean Nemec, trener Trešnjevke 2009:

„Igračice sam u pripremi utakmice uvjeravao da možemo dobiti Medveščak i da moramo igrati na pobjedu. Imali smo u proteklih dva tjedna dosta problema s ozljedama, bolestima, samoizolacijom zbog Covida-19… Bilo je neuobičajeno puno izostanaka s treninga. Nije to sve dobro izgledalo, ali ova ekipa iz utakmice u utakmicu me uvjerava da u njih treba vjerovati i da imaju potencijal pobjednica.

Imali smo taktički plan za utakmicu. Uspjeli smo ga jednim dijelom provesti. Drugim dijelom one su ponudile svoj košarkaški talent i dobre karaktere u zamjenu za taktiku i što je najvažnije uspjeli smo ostati ekipa. U nekih 6-7 minuta polovicom drugog poluvremena to nije nimalo dobro izgledalo. Padali smo snagom, mentalno i psihički, ali uspjeli smo se zajedno izvući iz tog pada i stabilizirati obranu pa potom i napad i iz dogovorenih situacija na kraju pogoditi trice za pobjedu za koje sam vjerovao da Jurič i Rodek mogu realizirati.

U cjelini rezultat od 4:0 u prve četiri utakmice premašuje naša objektivna očekivanja. Igrali smo ovu utakmicu bez Žaje i Obratov koje su vrlo bitne igračice u rosteru, a danas su neke od igračica igrale prve prvoligaške minute u ozbiljnim seniorskim utakmicama. Čestitam cijeloj ekipi s treninga, pa i onima koji ne igraju ili ne mogu igrati na sve četiri pobjede, a opet znam da moramo još puno raditi da sve to izgleda još bolje, ali srećom očito imamo sa čime raditi i s optimizmom gledamo dalje.“

Petra Jurič, igračica Trešnjevke 2009:

„Loše smo otvorile utakmicu, ali smo se kroz utakmicu dizale. Druga četvrtina dala nam je samopouzdanje i usmjerila nas prema pobjedi. Kroz treću je to raslo, ali smo imali jedan pad polovicom drugog poluvremena koji smo uspjele prevladati, vratiti sigurnost u obrani i napadu i na kraju pobijediti, što je potvrdila Nika Rodek zadnjom tricom koja je definitivno odvela utakmicu na našu stranu.“