Premijer ženska liga

Prva ženska liga (4. kolo): Troznamenkaste brojke i produžetak za pobjedu Plamen Požege

ŽKK Brionka Pula – ŽKK Plamen Požega 100:105 (26-26, 17-21, 29-18, 16-23, 12-17)

Interesantna utakmica u kojoj domaće igračice nisu uspjele kapitalizirati svoje vodstvo u tri četvrtine utakmice, a pogotovo bolju igru u trećoj četvrtini u kojoj su mogle prelomiti utakmicu nakon vodstva od devet poena razlike.

Gošće su svojom upornošću došle do izjednačenja u posljednjoj minuti regularnog dijela, dok domaće igračice nisu uspjele realizirati dva svoja napada za pobjedu te izjednačeni rezultat od 88:88 dovodi do produžetka.

U produžetku su domaće igračice imale vodstvo od 96:94 dvije minute do kraja, ali uz nekoliko pogrešaka te odlučujućom serijom od sedam poena Požege, pobjeda je iskliznula iz ruku. Gošće su prihvatile ono što su domaće igračice propustile i odnijele pobjedu iz Pule.

Kod domaćih djevojaka igru su predvodile kapetanica Maja Ramljak s 26 poena, 11 skokova i 4 asistencije te Sara Borić s rijetkim triple double učinkom  ženskoj košarci – 24 poena, 12 skokova i 10 asistencija i sve to uz punih 45 minuta na parketu.

Za Požegu je najviše poena ubacila Andrea Glomazić – 18 poena uz 6 asistencija, dok je najefikasnija bila Davis Princess sa 16 poena, 7 skokova, 9 asistencija i 4 osvojene lopte. Po 17 poena dodale su Lana Hrmić i Ella Đukić.

Vladimir Englman, trener Plamen Požege: „Interesantna utakmica s puno koševa, u kojima su se moje igračice uspjele vratiti nakon zaostataka i svojom upornošću došle do vrijedne pobjede.“

Ivan Đukić, trener Brionke Pule: „Ne znam što reći nakon ovog poraza, dosta nekontroliranih odluka u našoj igri, na kraju regularnog djela i pogotovo na kraju produžetka, što nam je odnijelo pobjedu.“