Završnog dana Kadetskog prvenstva Hrvatske za košarkašice odigrane su utakmice za konačan poredak, koje su odlučile osvajačice medalja i pobjednice natjecanja.
U susretu za treće mjesto košarkašice ŽKK Raguse uvjerljivo su svladale KK Mursu rezultatom 55:33. Iako je Mursa imala bolji ulazak u utakmicu i vodstvo nakon prve četvrtine (14:9), Ragusa je u nastavku potpuno preuzela inicijativu. Ključna je bila treća četvrtina u kojoj su igračice Raguse ostvarile impresivnu seriju i slavile s 19:0, čime su prelomile susret.
Najefikasnija u redovima Raguse bila je Koncul s 15 poena, 5 skokova i 3 asistencije, dok je Skaramuca dodala 12 poena uz 6 skokova i čak 7 asistencija. Dvoznamenkaste su bile i Jerkić s 12 poena i 9 skokova te Koprivica s 10 poena i 13 skokova uz 3 asistencije. Kod Murse su se istaknule Pivić s 10 poena i 6 skokova te Rimac s 8 poena i 9 skokova.
Finalna utakmica između KK FSV-a i ŽKK Splita ponudila je neizvjestan dvoboj u kojem je FSV slavio rezultatom 55:51 i tako osvojio naslov prvakinja Hrvatske. FSV je bolje otvorio susret i poveo 17:9 nakon prve četvrtine, no Split se vratio u igru do odlaska na odmor. U trećoj četvrtini Split preuzima vodstvo, ali FSV u posljednjoj dionici ponovno pronalazi ritam i preokreće utakmicu u svoju korist.
Do pobjede su FSV predvodile Glomazić M. s 15 poena i 12 skokova te Sulić s 15 poena i 9 skokova, dok je Pozder dodala 13 poena. Vrijedan doprinos dala je i Glomazić P. s 12 poena, 4 skoka i 3 asistencije. U redovima Splita najraspoloženije su bile Pavela s 22 poena i 11 skokova te Tabak s 21 poenom, 13 skokova i 5 asistencija.
Na kraju turnira izabrana je i najbolja petorka koju čine Mia Glomazić (FSV), Lana Pozder (FSV), Iva Tabak (Split), Lara Pavela (Split) i Nika Koprivica (Ragusa), dok je titulom najkorisnije igračice (MVP) zasluženo okrunjena Lana Pozder.
Boran Grgin, trener Splita: “Prvo želim čestitati ekipi FSV-a na pobjedi i zlatnoj medalji. Uvjerljivo su nas pobijedili nedavno na poluzavršnici, tako da sam zadovoljan što smo im ovaj put pružili više nego dobar otpor. Već od 5. minute smo zbog problema s osobnim pogreškama i bonusom morali mijenjati obrane, ali ni to nam nije pomoglo – do kraja su nam tri igračice morale izaći zbog pete osobne. Obje ekipe su teško pronalazile rješenja u napadu, tako da su nažalost presudila slobodna bacanja. Mi smo ih izveli 15, a protivnik čak 34, što je u bilo kojem finalu nenadoknadiva prednost. Trener sam više od 20 godina, vodio sam i „malčice“ jače utakmice od ove pred nekoliko tisuća gledatelja, ali evo, još uvijek učim nešto novo o kriteriju i pravilima košarkaške igre. Sve u svemu, svojim igračicama sam u svlačionici rekao da budu ponosne na sebe. Ovo nam je već druga medalja ove sezone, dale su svoj trenutačni maksimum i to je bit sporta.”
KK FSV
FOTO: Leona Kocijan







