FAVBET Premijer ligaPrva Muška Liga

U zagrijavanju za HT Premijer ligu Split slavio nad Šibenkom, Dinamo nad Furnirom, a Gorica nad Boscom

SPLIT-ŠIBENKA 83:69 (26:17, 19:19, 22:17, 16:16)

Split je u prvoj pripremnoj utakmici na Gripama svladao Šibenku s 83:69 (26:17, 19:19, 22:17, 16:16). Momčad Srđana Subotića, kojem je ovo bila prva utakmica na klupi Splita u ulozi glavnog trenera, stekla je dominaciju u prvoj četvrtini i kasnije ju nije ispuštala. Darko Bajo odigrao je odlične minute, standardno dobri bili su Toni Perković i Sani Čampara, a pojačanja Karlo Žganec i Nejc Barič pokazali su da na Gripama nisu pogriješili njihovim angažmanom.
– Bilo je dosta dobrih stvari, ali i onih koje treba popravljati. Tome i služe ove prijateljske utakmice. U fazi smo uigravanja i upoznavanja, sada je važno da što prije dođemo u natjecateljski ritam. Zadovoljan sam sa svima, nadam se da ćemo se ekipirati što prije, priključuje nam se i Jones – kazao je Subotić.
U momčadi Damira Milačića prvo ime bio je Patrik Jambrović.
– Očekivao sam da će biti teško, tek su nam se priključili Paić i Arslanagić. Za prvu utakmicu Split je prejak protivnik za nas. Trebat će nam vremena za uigravanje, imamo dosta novih igrača, očekujem da ćemo biti pravi kroz tri tjedna – rekao je Milačić.

Split: Perković 19, Gizdavčić 5, Perasović 5, Runjić 4, Barič 3, Čampara 15, Žganec 8, Bajo 20, Perkušić 4, Tvrdić. Trener Srđan Subotić.
Šibenka: Klarin 7, Arslanagić 7, Pleadin 7, Paić 11, Gulin 2, Bašić 5, Rebić 9, Grgurica, Antić, Solomon 5, Jambrović 16. Trener Damir Milačić.

(Ozren Maršić za KK Split)

FURNIR – DINAMO  86:93  (34:51)

U drugoj pripremnoj utakmici Furnir je ugostio prvoligaša Dinamo koji je slavio pobjedu 93:86. Gosti su pružili bolju igru tijekom cijelog susreta i zasluženo slavili. U sastavu Furnira zaigrali su Igor Marić i Mislav Brzoja koji će u sljedećim danima definirati svoj status. Ove dvije momčadi će već u petak u Domu sportova odigrati novi pripremni susret.

Furnir: Vlahovec, Bjelanović 4, Karahodžić 11, Brzoja 9, Vidović 15, Nazor 9, Cvitković, Mandalinić, Marić 10, Horvat 2, Krajina 18, Rađa 8.
Dinamo: Radman 2, Garafolić 12, Jablan 2, Škara, Badžim, Dmitrović 4, Nakić Vojnović 13, Abramović, Bušić 4, Majić 10, Cvitanović 22, Anzulović 3, Klepo 19, Ušić.

(KK Furnir)

BOSCO – GORICA 62:89

U ŠSD Boško Božić Pepsi odigrana je prijateljska utakmica između prvoligaša Bosca i Gorice. Utakmica je bila izjednačena do zadnje četvrtine koju su gosti uvjerljivo dobili, te je na kraju završilo 62:89 za goste.

Prema ranije objavljenom rasporedu pripremnih utakmica KK Gorica, jučer se zapravo trebao dogoditi susret sa Zabokom, no sjeverni HTPremijerligaši su odgodili utakmicu radi ozljeda.