KK Vrijednosnice Osijek – KK Furnir 76:83 (16:23, 15:23, 25:11, 20:26)
Večeras je ekipa Vrijednosnica odigrala zaostalu utakmicu 13. kola koju je izgubila od Furnira.
Ekipa Furnira puno agresivnije otvara utakmicu, domaćin radi puno tehničkih grešaka, a nije ih išao ni šut. U 18. minuti gosti imaju prednost od čak +18 pri 26:44 što im je ujedno i najveće vodstvo u utakmici. Vrijednosnice do kraja prvog poluvremena smanjuju na 31:46.
U drugom poluvremenu Vrijednosnice su bile malo bolje nego u prvom, prave uzastopno nekoliko dobrih poteza te do kraja četvrtine smanjuju na minimalnu prednost za 56:57. U 31. minuti domaćin uzoma prvo vodstvo košem Clarancea za 58:57. Posljednjih nekoliko minuta bilo je napeto, 43 sekunde prije kraja rezultat je bio izjednačen 76:76, no pobjedu odnosi Furnir rezultatom 76:83. Za ekipu Vrijednosnica najviše koševa postigli su Clarence 32, Kujundžić 18 i Paić 13, a za Furnir Isabell 24, Pandurić 15 i Jerković 14.
Vrijednosnice: Čelebić 6, Kujundžić 18, Clarance 32, Porobić 5, Paić 13, Flanjak, Filipović, Tokić, Špehar, Grujić, Topolović, Lakić 2.
Furnir: Pandurić 15, Isabell 24, Majić 6, Jerković 14, Puou 4, Prelec, Vujić 5, Perić 3, Smolić 12, Šola, Buljević.

Igrač Furnira – Luka Pandurić: “Iznimno jaka i teška utakmica protiv jako dobrog protivnika Vrijednosnica. Mislim da smo se sada vratili na pravi put nakon četiri izgubljene utakmice, ovako trebamo nastaviti dalje.”
Trener Furnira – Vladimir Krstić: “Ja bih čestitao svojim igračima, za nas vrlo važna pobjeda jer smo ušli u seriju poraza. Došli su novi igrači, posložili smo se i nadam se da će to biti pozitivan ritam za nas za dalje.”
Igrač Vrijednosnica – Robert Kujundžić: “Čestitam ekipi Dubrave na pobjedi. Katastrofa prvo poluvrijeme, užasno je teško cijelu utakmicu onda stizat rezultat, na kraju smo uspjeli stići no to nas je koštalo snage i izgubili smo utakmicu.”
Trener Vrijednosnica – Stipe Šarlija: “Zaslužena pobjeda Furnira. Dogovorili smo se ući u utakmicu agresivno, čvrsto, katastrofa kako smo igrali danas. Pokušali smo se dizat, no onda smo se još više izmorili. Na kraju smo stigli i imali šanse no nismo iskoristili.”
KK Vrijednosnice Osijek
