HT Premijer liga

HT Premijer liga: Zabok opet slavio u gostima, ovaj puta kod Bosca

BOSCO – ZABOK 70:78  (17:17, 12:23, 20:23, 21:15)

U dvorani na Trnskom pred oko 100-tinjak gledatelja Bosco i Zabok odigrali su zanimljivu i neizvjesnu utakmicu koja je nakraju završila rezultatom 70:78 u korist Zaboka. Zabok je time došao do iznimno bitne pobjede u borbi za ostanak u HT Premijer ligi.

Početak utakmice ponudio je tvrdu utakmicu u kojoj se niti jedna momčad nije uspjela rezultatski odvojiti. Bosco je svoje prve koševe zabio s linije slobodnih bacanja da bi prvi koš iz igre dočekao u četvrtoj minuti utakmice kada Luka Karjinović zabija za minimalno vodstvo domaćina od 6:4. Do kraja prve četvrtine igralo se koš za koš te se na semaforu krajem rezultat zaustavio na 17:17.

Sam početak druge četvrtine ponudio je nešto bolju igru domaćina te se koševima Petra Babića i Leona Šljivarića Bosco odlazi na pet razlike 22:17. Zabok brzo odgovara svojom serijom od pet koševa, a ubrzo prebacuje u brzinu više i od 17 minute utakmice počinje stvarati osjetnu prednost. Seriju gostiju započeo je Luka Tomas da bi ju pri rezultatu 27:38 za Zabok prekinuo Krajinović svojim desetim poenom na utakmici. Na odmor se otišlo s rezultatom 29:40 za goste jer je koš sa zvukom sirene postigao Antonio Črnjević na asistenciju Jarvis Garretta.

U drugom dijelu Bosco se agresivnijom obranom pokušava vratiti iz rezultatskog minusa i u 24. minuti utakmice približava se Zaboku na samo 4 poena zaostatka. No Zabok još jednom, a ponajprije zahvaljujući Luki Tomasu i Marku Peroviću, gradi dvoznamenkastu prednost s kojom ulazi u zadnjih deset minuta utakmice. U posljednjoj četvrtini Bosco hvata priključak za Zabokom i pet minuta do kraja košem Marka Juriča dolazi samo na poen zaostatka 65:66. Kada se činilo da bi domaćin mogao preokrenuti utakmicu u svoju korist, Zabok preko Perovića, Garretta i Lukše Buljevića odlazi do nedostižne prednosti te dolazi do vrijedne pobjede u prvenstvu.

Najefikasniji igrač u redovima Bosca bio je Luka Krajinović s 22 postignuta koša, dok je Marko Jurič zabio 15. Kod Zaboka su najučinkovitiji bili Marko Perović s 21 košem te Luka Tomas koji je postignuo 21 poen.

Tekst: Luka Šarinić