HT Premijer liga

HT Premijer liga (2. kolo): Cibona u hrvatskom derbiju svladala Zadar

KK CIBONA – KK ZADAR 91:73 (25-18, 18-21, 24-17, 24-14)

U utakmici drugog kola HT Premijer lige Cibona je bila bolja od Zadra, a Vukovima je ovo, nakon poraza od Splita, prva ovosezonska pobjeda, dok Zadar upisuje prvi poraz nakon pobjede nad Boscom prošlog vikenda.

Zagrepčani su dobro otvorili utakmicu, poveli 15:5, i nakon prvih deset minuta vodili s 25:18. U drugoj je četvrtini Zadar prijetio pa i poveo s 37:36, no na odlasku na veliki odmor vodstvo ipak pripada Ciboni s 43:39. U trećoj četvrtini domaći održavaju vodstvo, da bi se u posljednjoj potpuno odlijepili i na kraju slavili s 91:73.

Cibonu je predvodio Lovro Mazalin s 18 poena, 15 skokova i 5 asistencija, a odličnu je utakmicu ponovno odigrao i Borna Kapusta sa 17 poena. Dvoznamenkasti su bili i Filip Bundović sa 16 te Nikola Malašević s 14 poena.

Kod Zadra se najefikasnijim pokazao Arijan Lakić s 14 poena, a slijedili su ga kapetan Marko Ramljak s 13, Sani Čampara s 11 te Luka Božić s 10 poena.

Cibonin trener Josip Sesar nakon utakmice je bio zadovoljan: Nakon poraza protiv Splita, osjeti se na treningu da se s igračima mora malo drugačije razgovarati i napraviti drugačiji pristup. U prvom dijelu izgledali smo malo stisnuto no znali smo kako igra Zadar, znali smo da vuku i guraju u leđa, da traže konstantni kontakt. Bilo je bitno pripremiti momčad na to njihovo guranje u leđa i napadački skok, da jednostavno ne reagiraju nego da kad uzmemo loptu, vučemo prema naprijed i kontroliramo ritam. Nismo smjeli pustiti Zadru trku i mislim da smo im to uzeli. Odigrali smo  dobru, čak i za oko lijepu utakmicu. 27 asistencija to govori. Čestitke igračima na pobjedi!”

Odličnu partiju s 18 postignutih poena, 15 skokva i 5 asista odigrao je Lovro Mazalin koji je nakon utakmice rekao: “Mislim da je vrlo važna ta prva pobjeda da se probije led. Ovo je dobar vjetar u leđa da nam ova utakmica pokaže da možemo, da vrijedimo, da trebamo nastaviti raditi i vjerovati u sebe!”

Trener Zadra Danijel Jusup nakon utakmice je najprije čestitao Ciboni na pobjedi pa nastavio: “Na početku smo krenuli s ishitrenim šutevima, a Cibona je tu napravila razliku. Kasnije smo dobro koristili njihove promašaje, dobro trčali i uspostavili smo neki balans u igri. U drugom poluvremenu su jedan dobar dio visoki igrači bili opterećeni osobnim greškama tako da nam se na kraju raspao koncept igre. Igrali smo s, tako reći, pet vanjskih igrača pa je bilo teško bilo kako uspostaviti koncept igre i ravnotežu u skoku.”

Zadrov Arijan Lakić pak nije krio nezadovoljstvo: Teška utakmica za nas, pogotovo ova prva gostujuća ove sezone. Počeli smo slabo, ne znam je li bilo do atmosfere. Na kraju smo se vraćali u prvom poluvremenu, čak smo i poveli. Kako je došlo drugo poluvrijeme, pokušavali smo nekako, trudili smo se održati tu borbu s njima i povesti, ali na kraju su oni cijelo drugo poluvrijeme vodili. Skok nam je bio jako loš. Nastavit ćemo se boriti, tek je početak.”