HT Premijer liga

HT Premijer liga (22. kolo): U borbi donjeg dijela ljestvice Alkar upisao bodove protiv Analitičara

KK ALKAR – KK HERMES ANALITICA 95:71 (17-17, 24-14, 29-20, 25-20)

U okršaju momčadi koje se bore za opstanak u elitnom razredu hrvatske košarke, Alkar je upisao važnu pobjedu uvjerljivo svladavši Hermes Analiticu 95:71.

Domaći su krenuli snažno i nakon četiri minute igre poveli 11-0 te prisilili trenera “crvenih” na prvu minutu odmora. Ona je dala ploda jer su Zagrepčani uhvatili ritam i do kraja prve četvrtine poravnali na 17:17.
Imali su gosti i dva koša viška u 11. minuti, ali je Alkar ubrzo digao obranu na veću razinu. To se osjetiilo na rezultatu pa u 14. minuti bilježimo domaći višak od 11 koševa (32:21).Tri minute poslije prednost raste i na najviših plus 14. Na odmor je sinjska momčad, nakon Svobodine trojke sa sirenom, odnijela okruglih deset viška.

U nastavku je Alkar rutinirano utakmicu uveo u mirne vode, ne dopuštajući Hermesu niti primirisao o bilo kakvom dramatičnom završetku. Već u trećem periodu semafor je pokazao plus 19, dok je u 33. minuti, nakon vezanih trojki kapetana Hrvoja Vučića i ubačaja Nabe Echolsa, bilo i 24 razlike, s koliko je utakmica i zaključena (95:71).

Na kraju bilježimo da se kompletna momčad Alkara upisala u strijelce, uključujući i najmlađe Zukanovića i Tomaševića. Alkar je predvodio odlični trojac Varence-Echols-I.Vučić. Hasan Varence je, uz 11 koševa, skupio čak 17 skokova potvrdivši epitet prvog skakača HT Premijer lige. Njegovom sunarodnjsku Echolsu je pak jedan skok nedostajao do triple-doublea (17-10-9), a raspoloženi Ivan Vučić bio je prvi domaći strijelac s 21 košem, uz dodatak od 8 skokova.
Ivan Svoboda je bio najbolji u redovima Hermes Analtice i sveukupno igrač s najvećim brojem ubačaja (22) na utakmici.