HT Premijer liga

HT Premijer liga (predsezona): Zadar drugi, Oostende prvi na memorijalnom turniru Tomislav Knežević

Oostende je pobjednik Memorijalnog turnira Tomislav Knežević nakon što je u finalu svladao Zadar rezultatom 62:77.

Zadar je bolje otvorio utakmicu, već nakon prvih 10 minuta držali su vodstvo od 22:11. Belgijska momčad se u drugoj četvrtini probudila, zabili su 26 poena dok su dopustili Zadranima samo 11 poena. Igrači Darija Gjergje držali su vodstvo od 32:37 na velikom odmoru.

Drugo poluvrijeme Oostende je držao svoje vodstvo koje su nastavili graditi sve do konačnih 62:77.

Ivan Perinčić nije vodio ovu utakmicu jer se iz predostrožnosti udaljio od ekipe, nakon što je bio u kontaktu s osobom koja je bila u kontaktu s osobom koja je pozitivna na COVID-19. Trener će se testirati i nakon negativnog testa će se vratiti ekipi.

Antonio Jordano je proglašen kao najbolji strijelac turnira dok je Levi Randolph izabran kao MVP.

Najbolji igrač u redovima Zadra bio je Antonio Jordano koji je upisao 17 poena uz 7/10 šut iz igre. Dominik Mavra zabio je 10 poena dok je Aleksandar Bursać imao 6 poena i 7 skokova.

Za Oostende Mikael Jantunen i Levi Randolph zabili su po 12 poena.