HT Premijer liga

HT Premijer liga (predsezona): Naši klubovi u Mađarskoj, Sloveniji, Crnoj Gori

KAPOSVARY – VRIJEDNOSNICE OSIJEK 90:62 (20:19, 41:34, 65:51, 90:62)

Sinoć su Vrijednosnice Osijek odigrale pripremnu utakmicu u Mađarskoj protiv ekipe Kaposvary i izgubili 90:62 (20:19, 41:34, 65:51, 90:62). Mlada ekipa Vrijednosnica nije dorasla iskusnom protivniku, izgubila je unatoč dobroj igri u pojedinim trenucima. U igri Vrijednosnica nedostaje razigravač koji se očekuje u sljedećem tjednu. Za Vrijednosnice su nastupili: Lisica 12, Kurepa, Filipović 3, Jurić, Tokić 7, Špehar 12, Pavić, Mošnjak 7, Topolović 14, Tomljenović 5, Nekić 2.

Sljedeću utakmicu Brokeri igraju večeras protiv ekipe BC Szedeak iz Segeta.

(KK Vrijednosnice Osijek)

KK ROGAŠKA – KK GORICA 79:73 (21-19, 15-24, 21-16, 16-20)

Košarkaši Gorice nastavljaju s pripremnim utakmicama. Nakon što su bili bolji od Bosca, a zatim tijesno izgubili od Cibone na red je došao i treći protivnik. Bikovi su gostovali Sloveniji, točnije u Rogaškoj Slatini kod ABA 2 ligaša – ekipe KK Rogaške.

Domaćin je nešto bolje ušao u susret i prvu četvrtinu zaključio u svoju korist (21-19). Ključna je, međutim, bila druga dionica u kojoj se Sesarov stroj razigrao i došao do dvoznamenkaste prednosti, a na veliki odmor se otišlo rezultatom 36:43 za Goricu.

U nastavku je domaćin pritiskao, ali Goričani su izdržali sve nalete i riješili utakmicu u svoju korist rezultatom 73:79.

Igra Gorice sve je fluidnija, linije su sve povezanije, a novi igrači polako ulaze u prepoznatljiv Sesarov sustav. Do početka prvenstva Bikovi će odigrati još nekoliko trening utakmica  kojima će upotpuniti naporne pripreme kako bi što spremniji dočekali novu sezonu HT Premijer lige.

(KK Gorica)

SC DERBY – KK SPLIT 88:84 (26:23, 21:20, 21:23 20:18)

Tri sekunde prije kraja Žganec je uputio šut za tri, za pobjedu, rezultat je bio 86:84, ali lopta nije ušla. Na kraju je u drugoj prijateljskoj utakmici u Podgorici SC Derby (ex. Studentski centar) svladao Split s 88:84 (26:23, 21:20, 21:23 20:18).

Za Split su igrali Perković 11, Gizdavčić, Perasović 4, Kedžo 8, Runjić 12, Barič, Vuko 15, Čampara 22, Perkušić, Bajo 5, Šarić, Žganec 7.

Može biti slika sljedećeg: jedna ili više osoba, ljudi stoje i u zatvorenom