HT Premijer liga

HT Premijer liga (15. kolo): Zadar mirno prošao kroz Sinj

KK ALKAR – KK ZADAR 55:75 (19-12, 9-20, 9-26, 18-17)

Zadar je uspio neokrznut proći Sinj. Ključna po konačni rezultat bila je treća dionica koju su Zadrani riješili sa 26:9 u svoju korist.

No, u prvom dijelu nije izgledalo da će ići baš glatko po goste. Sinjani su bolje otvorili utakmicu. Kombinacija dobre obrane i beskrvne igre zadarske družine rezultirala je vodstvom Alkara od 9:2 nakon 5 minuta igre. Isti razmak ostao je i nakon trojkenEcholsa na isteku prve četvrtine. U drugom periodu Zadrani ipak dižu nivo igre, pogotovo u obrani. No prvo izjednačenje hvataju tek u 16. minuta nakon serije 6: 0 i ubačaja Onuakua (23:23). Isti igrač donosi minutu poslije prvo vostvo svojoj momčadi (26:27).

Na veliki odmor Zadrani nose višak od 4 koša nakon Vukovićeva trojke za 28:32. Nakon prvih 20 minuta Sinjani su imali za čime žaliti jer je itekako bilo prilike da se stvori čak i ozbiljnija prednost. No, niz otvorenih situacija koje su im se ukazale ostale su nekažnjene pri svega zbog lošeg postotka vanjskog šuta.

Nakon povratka iz svlačionice Zadrani su dodali gas i u narednih 10 minuta riješili dileme o pobjedniku. U tom periodu su, jednako kao i u prethodnom, limitirali domaćine na jednoznamenkast broj ubačaja. Uz čvrstu obranu konačno im se otvorilo i u napadu. Počeli su pogađati Vuković, Jordano i prije svih Justice pa je gostujuća prednost počela bujati. Nakon serije 8:0 Zadar odlazi na +13 (31:44) u 26. minuti. Četvrtina biva zaključena košem i dodatnim bacanjem Justicea za 37:58. Odmah na otvaranju zadnjeg perioda isti igrač trojkom diže i na najviših + 24. Nešto angažiranijom obranom Sinjani su pet minuta promakli na 13 koševa zaostatka (53:66), ali bliže od toga nisu mogli.

Kod Alkara jedina svijetla točka bio je Hasan Varence s 15 koševa i 14 skokova. U pobjedničkom sastavu bolji od ostalih bili su prvi strijelac utakmice Justice s 21 košem i svestrani Vuković s 9 koševa, 11 skokova i 7 asistencija.