HT Premijer liga

FOTO HT Premijer liga (19. kolo): Zabok dominantan u gostima kod Furnira

KK FURNIR – KK ZABOK 63:93 (19-13, 14-25, 14-28, 16-27)

U 19. kolu HT Premijer lige Zabok je slavio uvjerljivu pobjedu na gostovanju kod Furnira u Dubravi. Bilo je 93:63 u susretu u kojem su gosti dominirali tri četvrtine, a Furnir je ”živio” do poluvremena (33:38).

Zahvaljujući Luki Panduriću, Dubravaši su bolje otvorili susret (12:4), te dobili prvu četvrtinu 19:13. Gosti koji su nastupili bez Luke Tomasa i Gabrijela Marića u drugoj četvrtini nakon prednosti Furnira 26:21 rade seriju 15:2 uz dvije trice Andre Anzulovića i Luke Krajinovića.

Nakon spomenutih 38:33 za Zabok nakon prvih dvadeset minuta u nastavku smo vidjeli potpunu dominaciju sastava Ivana Tomasa koji je predvođen Petrom Marićem izdominirao parketom dvorane u Dubravi što je na kraju susreta nagnalo trenera Furnira Vladimira Krstića da podnese ostavku.

Posebno raspoložen bio je Marić koji je ubacio 25 poena (trice 5/6). Po 13 su dodali Antun Maričević (10sk) i Patrik Jambrović (11 sk). Eyassu Worku (6as) i Anzulović (trice 4/7) su ubacili po 12, a Krajinović 11. Kod Furnira tek je Pandurić bio raspoložen (23), a Tramaine Isabell je dodao 15.