HT Premijer liga (32. kolo): Sonik Puntamika odnijela bodove iz Osijeka

KK Vrijednosnice Osijek – KK Sonik Puntamika 70:80 (20:23, 15:16, 9:21, 26:20)

Vrijednosnice: Lisica 12, Kujundžić 10, Porobić 16, Lakić 11, Paić 16, Mihić, Maskaljević, Filipović, Tokić 1, Špehar, Ćosić, Topolović 4.

Sonik: Vladović 11, Palčić 19, Runjić 10, Cvitković 12, Zovko 6, Rašić 8, Šarlija 8, Bubić, Vrunčić 6, Zelanto.

U prvoj četvrtini utakmice su se obje ekipe izmjenjivale u vodstvu. U drugoj su domaćini vijali Sonik koji je poveo najviše sa osam razlike, no do kraja prvog poluvremena Vrijednosnice smanjuju na 35:39. U nastavku su gosti bili energetski puno jači, s lakoćom su osvojili četvrtinu sa 21:9 za 44:60. Iako su gubili i s 18 razlike, Brokeri su se vratili u utakmicu u posljednjih nekoliko minuta. Pavao Paić je iz slobodnih bacanja smanjio rezultat na 65:70, Sonik je zabio dva slobodna bacanja a minutu i 38 sekundi do kraja koševima Vite Porobića igrači Stipe Šarlije dolaze do četiri poena zaostatka za 68:72, no do kraja Sonik zasluženo pobjeđuje sa 70:80.

Najefikasniji igrači Vrijednosnica bili su Porobić i Paić svaki po 16 poena, a kod gostujuće ekipe Palčić 19 i Cvitković 12 poena.

Trener Vrijednosnica – Stipe Šarlija: “Čestitao bih Soniku na zasluženoj pobjedi. Mislim da je ovo naš maksimum, momci su u glavi već na ljetovanju i jako su umorni.”

Igrač Vrijednosnica – Vito Porobić: Jedna dosta čudna utakmica. Na početku smo bili uspavani, u drugo poluvrijeme smo krenuli agresivnije i opet smo pali. Probudili smo se nažalost tek zadnjih pet minuta, krenuli pritiskati i dobro je to izgledalo, no nismo uspjeli okrenuti. Nažalost, za nas doigravanje ne postoji, trudili smo se, radili, ali nažalost nismo uspjeli.”

Trener Sonika – Hrvoje Vlašić: U pripremi za ovu utakmicu naveli smo dva prioriteta koja će nas odvesti u smjeru kojem želimo, a to je limitirati Osijekov napadački skok i poene iz napadačke tranzicije. Momci su odradili fenomenalan posao, kad tome dodam još karakter koji su pokazali s obzirom da smo jedva skrpali ekipu za ovu utakmicu gdje nam je dosta igrača ozlijeđeno, gdje smo izašli iz ritma od pet utakmica u 13 dana na koje nismo navikli. Mislim da mogu čestitati momcima na karakteru koji su pokazali i kako su izvukli ovu utakmicu.”

Igrač Sonika – Daniel Zovko: Očekivano teška utakmica do samog kraja, nije bilo lako. Jako bitna pobjeda za nas i dalje smo u borbi za peto mjesto, imamo još jednu utakmicu sljedeći tjedan. Osijeku želim sve najbolje u zadnjem kolu, mi idemo dalje, okrećemo se Šibeniku, dat ćemo sve od sebe da pobijedimo.”