HT Premijer liga

HT Premijer liga (5. kolo): Prva pobjeda Analitičara u trileru nakon dva produžetka

KK Hermes Analitica – KK Furnir 115:111 (23:14, 26:21, 11:21, 26:30, 12:12, 17:13)

U dramatičnoj i izuzetno važnoj utakmici Analitičari su došli do važnih bodova protiv vrlo dobre momčadi Furnira.

Od početka utakmice domaći uspostavljaju svoj ritam igre. Agresivna obrana i brz protok lopte donosi dosta otvorenih pokušaja za tri poena. Uz dobru realizaciju zmajevi odlaze na 17 poena prednosti pred veliki odmor. Nakon povratka iz svlačionica sasvim druga slika. U nekoliko minuta Furnir hvata priključak i približava se na posjed-dva zaostatka. Od 25. minute utakmice slijedi prava drama. Igra se koš za koš, a domaćini u nekoliko navrata grubim greškama dozvoljavaju ostanak gostima u utakmici.

Nakon izjednačenja, domaćini ne realiziraju posljednji napad regularnog dijela i utakmica odlazi u produžetke. Ponovno domaći vode, ali gosti serijom trica i napadačkih skokova poravnavaju i odlazi se u drugi produžetak. Konačno, iskusniji domaćini imaju više koncentracije i mirnoće i zasluženo dolaze do neophodne pobjede.

Trener Hermes Analitice, Zvonimir Mravak: “Čestitam igračima na vrijednoj pobjedi, iako mislim da smo utakmicu trebali daleko ranije riješiti u svoju korist. Nažalost, pod pritiskom važnosti utakmice ušli smo u seriju pogrešaka i olako dozvolili gostima ulazak u egal završnicu. Ipak, na kraju je presudilo iskustvo i malo sreće.

Igrač Hermes Analitice, Kristijan Šutalo: “Teška i dramatična utakmica u kojoj smo dali sve od sebe u dramatičnih 50 minuta i zasluženo slavili. Čestitke suigračima na pobjedi, a gostima na korektnoj utakmici.

Trener Furnira, Vladimir Krstić: “Čestitam ekipi Hermesa. Bila je teška utakmica s dva produžetka. Mi smo prvo poluvrijeme bili katastrofalno loši  i tu je Hermes dobio utakmicu. Kasnije smo se uspjeli vratiti u utakmicu te su odlučili detalji. Čestitam Hermesu na pobjedi i mojim dečkima na borbi.

Igrač Furnira, Ante Smolić: “Utakmica je za nas i za Hermes bila biti ili ne biti. Hermes se tu bolje snašao i otišao na poluvrijeme s 15 poena razlike. U svlačionici smo se sabrali i pokušali nadoknaditi kako bi imali lakši nastavak sezone. Nismo uspjeli, svaka čast Hermesu na pobjedi.