HT Premijer liga

HT Premijer liga (5. kolo): Cibona rutinski protiv Alkara

KK ALKAR – KK CIBONA 66:99 (13-24, 15-27, 16-30, 22-18)

Cibona je rutinski odradila utakmicu u Sinju riješivši pitanje pobjednika već u prvom poluvremenu. Sinjanima je teže od četvrtog poraza u nizu pala ozljeda koljena mladog Borne Jurele (nepunih 17 godina) koji je nakon sjajne prezentacije vlastitog talenta stradao u samoj završnici utakmice. Domaći se nadaju da ozljeda nije ni blizu teška kao ona njegovog brata Ivana koji je uoči početka sezone potrgao prednje križne ligamente.  Kad smo već kod nadarenih mladića, s gostujuće strane vrijedi istaknuti lijepu rolu Lovre Gnjidića.

Alkar je parirao Ciboni svega prvih pet minuta, odnosno do rezultata 9:10. Već na isteku uvodnog periodu Cibona je imala višak od 11 koševa. Dileme oko pobjednika definitivno su riješene nakon pet minuta drugog perioda i gostujuće serije19-2. Do kraja utakmice ostalo je tek neriješeno pitanje konačne koš razlike.

Alkar su statistički predvodili Varence sa 16 koševa i 11 skokova te kapetan Hrvoje Vučić sa 14 koševa i 6 skokova. U ujednačenom gostujućem sastavu najraspoloženiji su bili Kovačić sa 22, Nakić 18 te Drežnjak sa 15 koševa.