HT Premijer liga

HT Premijer liga (15. kolo): Alkar pobijedio Adriu Oil Škrljevo u dramatičnoj završnici

KK ALKAR – KK ADRIA OIL ŠKRLJEVO 72:68 (23-16, 21-18, 12-16, 16-18)

Alkar je pravoj drami na kraju utakmice 15. kola HT Premjer lige pobijedio Adria Oil Škrljevo 72:68 i uspio se revanširati za poraz doživljen ove jeseni na Mavrincima od večerašnjeg suparnika. Bila je to sedma pobjeda Sinjana u ligi, koja ih je primakla doigravanju.

Iako su gosti imali početno vodstvo od 2:0 košem Daria Cvitkovića, domaćini su odmah preuzeli vodstvo, pa već u 3′ minuti imaju 9:4, nakon što su poentirali Srđan Brocić za tri, te Wembi, Jacović i Kučan. Minutu kasnije već je 11:4 za Alkar. Sinjani su najveću prednost imali u 8′ kada je pogodio Brocić za 19:10, a na mali se odmor otišlo rezultatom 23:16 za Alkare.

I u drugoj četvrtini domaćini imaju stalnu prednost, a najviše su imali plus deset u 12′ kada je pogodio Ivan Jurela za rezultat 28:18. Zeleni su se  uspjeli približiti na minus dva 36:34 kada je pogodio Luka Pandurić, ali Emanuel Wembi s dva i Nickolas Neal s četiri postignuta koša odvode Alkar na dvoznamenkastu prednost 44:34 na isteku prvog dijela igre. Kod domaćina Brocić je postigao 11 koševa u prve dvije četvrtine, Neal 9 i Wembi 8, dok je najučinkovitiji kod gostiju bio Ivan Batur sa 10.

Treću dionicu igre bolje otvara Adria Oil Škrljevo koje u nepune četiri minute zabija dvanaest koševa u nizu. Seriju 12:0 zatvorio je Pandurić polaganjem za drugo vodstvo Zelenih na utakmici 46:44. Ostatak četvrtine ekipe su se izmjenjivale u minimalnom vodstvu, da bi Alkar dionicu zaključio vodstvom 56:50.

Iako se Alkar u 34′ minuti odvojio na plus sedam 63:56 i održavao prednost, gosti su se uspjeli približiti na minus tri u 37′ i rezultat 65:62, te imaju napad za izjednačenje kojeg ne koriste. Domaći sastav se budi pa na krilima Neala dvije i pol minute do kraja odlazi na 70:62. Iako su svi mislili da je gotovo, Zeleni se vraćaju pa 22 sekunde prije kraja pri rezultatu 71:68 imaju napad, ali trica Luke Vucića za produžetak je iscurila iz obruča pa je pobjeda ostala u Sinju.

Najučinkovitiji kod domaćina bio je Neal sa 22 postignuta koša, dok je Batur za Zelene zabio 18.