HT Premijer liga

HT Premijer liga (1. kolo): Sonik Puntamika na vrućih +31 u gostima kod Adrie Oil Škrljevo

KK Adria Oil Škrljevo – KK Sonik Puntamika 62:93 (15-15, 15-26, 16-26, 16-26)

Pravu rezultatsku katastrofu pred 116 gledatelja u dvorani na Mavrincima doživjeli su košarkaši Adria Oil Škrljeva na otvaranju nove sezone u HT Premjer ligi izgubivši od Sonik Puntamike 31 razlike, rezultatom 62:93.

Da domaćinu neće biti lako vidjelo se već na zagrijavanju na kojem se nije pojavio centar Arkim Robertson, kojeg su uhvatile želučani problemi, pa su akcije Adria Oil Škrljeva odmah pale. Prva četvrtina završila je neriješeno 15:15. Gosti iz Zadra imali su vodstvo sve do devete minute, doduše najviše tri razlike i to u 5′ 9:6, da bi domaćin prvi put preuzeo vodstvo preko Ivana Vrgoča koji je iskoristio dva slobodna bacanja za minimalno vodstvo 12:11, da bi isti  igrač u slijedećem napadu postigao koš i dodatno slobodno bacanje za vodstvo 15:13. U prvih deset minuta bilo je čak šest izjednačenja, a kod Sonik Puntamike najučinkovitiji bio je Marin Vručinić sa sedam postignutih koševa, dok su kod Adria Oil Škrljeva Josip barnjak i Vrgoč postigli po pet.

Nastavak je u znaku gostiju koji nakon dvije minute imaju plus pet 20:15. Serijom 10:0 Zeleni se vračaju da bi dvije minute kasnije imali vodstvo 25:20. Nakon što su Puntamičani u 16′ došli do sedmog izjednačenja 26:26, rezultatska prednost otišla je na njihovu stranu. Filip Jošić zabija dvije trice za redom, a pridružuju mu se Lovre Runjić sa 6 i Sandro Rašić sa 5 postignutih koševa, pa na početku 20′ stoji plus četrnaest za goste 41:27. Na konačnih 30:41 na isteku dvadesete minute, tricom sa sirenom smanjio je Mario Rajčić.

U drugom poluvremenu postojala je samo jedna ekipa, a to je Sonik Puntamika. Lovre Runjić, Tomislav Cvitković i Josip Jukić nemilice su punili koš nemoćnih domaćina, uz to i nadskakavši ih pod njihovim košem. Najveća prednost bila je u 35′ kada je Jukić pogodio za plus trideset 52:82, kao i  u 29′ kada je stajalo 60:90. Na kraju najučinkovitiji na utakmici bili su Runjić i Jukić iz redova gostiju koji su postigli po 21 koš, a Jukić je imao i double-double učinak dodavši i 13 skokova.

HKS TV – snimka utakmice

Josip Jukić, igrač Sonik Puntamike: „Dobra prva utakmica. Mislim da smo ih slomili najviše ritmom. Nismo znali puno o njima, no ova pobjeda nam je dosta bitna za nastavaj natjecanja, da znamo da radimo dobro. Svaka čast ekipi, mislim da smo ovo momčadski iznijeli. Treba nastaviti ovako dalje raditi i vidjet ćemo.“

Stipe Kuliš, trener Sonik Puntamike: „Jako zahtjevna utakmica za pripremu jer zbog kompleksnosti situacije u predsezoni sve su ekipe odigrale mali broj prijateljskih utakmica tako da nismo imali puno informacija o suparniku. Zbog malog broja odigranih utakmica bili smo i sami sebi nepoznanica, nismo znali što očekivati u natjecateljskim uvjetima. Međutim, imali smo temelj kojem težimo i kojeg gajimo, a to je agresivnost, odličan posao u defanzivnom dijelu igre i to nam je bila baza. Nakon vrlo dobre obrane smo otvarali dobre situacije u tranziciji gdje smo suparnika kažnjavali direktno i indirektno. Vrlo sam zadovoljan s otvaranjem ove sezone.

Josip Barnjak, igrač Adria Oil Škrljevo: „Čestitam igračima Sonik Puntamike na pokazanom. Nadskakali su nas, mi smo ušli s nekom tremom, iako ne vidim razlog.“

Damir Rajković, trener Adria Oil Škrljeva: „Što reći poslije ovakve utakmice… nadigrali su nas. Igrali smo sasvim kontra od onog što smo pokazali kroz pripremne utakmice, to nije momčad koju sam ja trenirao u proteklih 40 dana. Sve kontra od onog što smo se dogovorili, kako ući u utakmicu, kako igrati, privesti kraju. Ovo je sramota za mene kao trenera, a igrači ako misle igrati s 40% šuta za dva poena, 15% za tri poena i 10 promašenih slobodnih bacanja i 20 izgubljenih lopti – mislim da to govori o tome kako su ušli u utakmicu i kako su se postavili, no prvenstveno je to moj poraz.“

KK Adria Oil Škrljevo, foto: Emanuel Begić