HT Premijer liga (13. kolo): Split u Omišu siguran protiv Zaboka

Split – Zabok 92:77 (21:18, 22:19, 25:25, 24:15)

Split je u 13. kolu HT Premijer lige, u omiškoj dvorani Ribnjak, svladao Zabok s 92:77 (21:18, 22:19, 25:25, 24:15). “Žuti” su se u drugom poluvremenu u nekoliko navrata odlijepili na plus 15, gosti se vraćali ali nisu imali snage ugroziti pobjedu Splita.

Utakmicu smo riješili četiri minute prije kraja, važno je da smo pobijedili, jer smo zajedno odradili tek šest treninga. Zadovoljan sam Jamesom Washingtonom, bio je ponajbolji igrač na terenu, a s nama je odradio tek jedan trening. Perković ima konstantu, svoj doprinos dali su Bajo i Gabrić, ali pred nama je još puno rada – rekao je trener Splita Ivica Skelin.

Ivan Tomas, trener Zaboka, nije previše žalio za porazom.

Zaslužena pobjeda Splita, držali smo se ali Split je cijelu utakmicu držao pod kontrolom. Nismo imali energije za nešto više – rekao je Tomas.

Split se sada vraća na Gripe, iz redova “Žutih” zahvalili su se na gostoprimstvu Omišu, pozvali i muški i ženski košarkaški klub te Grad kao goste na otvaranje novog parketa.