HT Premijer liga

HT Premijer liga (10. kolo): Alkar slavio nad Šibenkom u prepunoj sinjskoj dvorani

U susjedskom dalmatinskom okršaju starih rivala bolji je bio Alkar koji je u konačnici slavio s 87:73. Gledatelji u dvorani i oni pred malim ekranima imali su prilike pogledati čvrstu košarkašku utakmicu u kojoj su istaknute uloge imali mladi nadareni igrači na obje strane. Događaji na utakmici popraćeni su i sjajnom navijačkom kulisom na tribinima, što je bilo i za očekivati budući su obje momčadi poznate po vatrenim navijačima.

Sinjani su, željni povratka na pobjedničke staze, od početka postavili visoke energetske kriterije po kojima će se igrati ova utakmica. Šibenčani su tome donekle odgovorili u prvom dijelu, ali ne i u nastavku, pogotovo trećoj četvrtini. Na početni ubačaj Šibenke, Alkarovci su odgovorili serijom 10:0 i odmah prislili trenera Dželaliju da pozove minutu odmora. Šibenka je potom preko Cobba uhvatila priključak, no lagani rezultatski deficit s njihove strane i dalje je bio prisutan. Sinjani su, predvođeni raspoloženim Marićem, napravili dvoznamenkastii odmak početkom druge četvrtine, ali zbog nekih nerealiziranih otvorenih šuteva nisu uspjeli još značajnije odmaknuti. Na odmor se otišlo sa četiri koša viška na kontu Alkara (37:33).

Ono što nisu uspjeli u drugoj, igrači trenera Milačića napravili su u trećoj dionici. Veća energija je konačno došla na naplatu u periodu između 25 i 27. minute kada serijom od 9 uzastopnih ubačaja stvaraju 15 koševa razlike. Mariću su se priključili Neal, Brocić i Wembi, a posebno je sinjski dio publike pozdravio trojku Ivana Jurele na isteku trećeg perioda (61:47). Time je sinjski mladić i napadački nagrađen za odlične obrambene role na Vuki. Početkom posljednje četvrtine Vučić je zabio trojku za Alkarovih +17, ali tu priči još nije bio kraj jer su se gosti s nekoliko dalekometnih ubačaja (Nakić, Vuko, Mileković,) uspjeli primaknuti na 8 koševa zaostatka (68:60). No Alkar je večeras ipak bio predobar da bio doveo pobjedu u pitanje. Neal, Kučan i svepristuni Wembi osiguravaju mirnu završnicu i dovode svoju momčad do četvrte prvenstvene pobjede.

Najefikasniji igrač Alkara bio je Gabriel Marić koji je postigao 21 koš. Odličnu potporu imao je u Nicku Nealu koji postigao 19 koševa uz pet asistencija i šest ukradenih lopti, te Emmanuelu Wembiju s 9 koševa, 12 skokova (8 napadačkih) i čak 5 blokada.

Najbolji kod Šibenke bili su Toni Nakić s 19 koševa i 6 skokova i Eric Cobb sa 17 koševa i 7 skokova.