FAVBET Premijer liga

FAVBET Premijer liga: Zadar bolji od Dubrovnika

U 20. kolu Favbet Premijer lige Zadar je odnio pobjedu protiv Dubrovnika u odličnoj atmosferi Gospinog polja. Završilo je 64-83 (13-16, 8-21, 20-25, 23-21).Dubrovčani su dobro krenuli u ovaj susret, zaostajali su samo tri poena razlike nakon prvih deset minuta. U drugoj četvrtini Zadar „pali” svoje motore u napadu, i odlazi na 18 razlike (17-35). Dubrovnik je usprkos zaostatku imao dosta šansi za smanjenje zaostatka, ali lopta je u više na vrata zamalo ušla, bolje rečeno iscurila iz koša.

Zadrani u zadnjoj četvrtini dolaze do najvećih 27 poena razlike (56-83), što domaća momčad uspijeva do kraja svesti ispod 20 poena razlike. Zadovoljni Zadrani pobjedom, a zadovoljan je bio i domaćin odličnom borbom i energijom protiv prvaka Hrvatske.

Petar Dubelj je kod domaćina imao 17 poena. Javon Levi 13, a Gvido Guštin 11. Kod Zadra je najefikasniji bio Petar Vujačić (17 poena, 5 asistencija). Adam Mekić imao je 11 poena, a Marko Ramljak 10 poena.

Tekst/Foto: KK Dubrovnik