FAVBET Premijer liga

FAVBET Premijer liga: U sjajnoj utakmici Zadar u Zagrebu pobijedio Cedevitu Junior

CEDEVITA JUNIOR – ZADAR 97:101 (24:25, 26:25, 24:27, 23:24)

Cedevita Junior poražena je u 19. kolu FAVBET Premijer lige u Domu Sportova od Zadra rezultatom 97:101.

Gosti su mnogo bolje otvorili utakmicu te su vrlo brzo stvorili prednost od 7 razlike. No, domaćini su odmah odgovorili serijom 13:4 i preuzeli vodstvo. Do kraja prvih 10 minuta nastavila se izjednačena borba i Zadar je ostvario tek minimalnu prednost, 24:25. Odmah na početku druge četvrtine u igru je po prvi put ušao novi igrač Cedevite Junior Austin Luke s brojem 13 na dresu, a neizvjesnost se nastavila uz minimalna vodstva obje ekipe. Rezultat na poluvremenu bio je 50:50. KeVaughn Allen bio je vodeći strijelac s 13 poena, dok je Austin Luke dodao 5 poena i 4 asistencije.

U nastavku utakmice obje momčadi održavale su visoku razinu napadačke učinkovitosti pa je nakon 30 minuta igre rezultat i dalje bio vrlo blizu izjednačenog, uz vodstvo Zadra 74:77. Krajnje napeta i zanimljiva utakmica u zadnje dvije minute ušla je rezultatom 91:91 i s povišenim tenzijama te je prvo Žganec dobio tehničku pogrešku, a kratko nakon njega i Rašić. Dramatična završnica na kraju otišla je na stranu favorita i vodeće momčadi FAVBET Premijer lige. Allen je do kraja ostao najbolji strijelac s 23 poena uz 5 asistencija, a mladi Ivan Bogdanović sjajno je iskoristio svojih 15 minuta na parketu uz 13 poena, dvije asistencije i dva skoka te stopostotni učinak (2/2) u šutu za tri poena. Kod gostiju vodeći je strijelac bio Luka Božić s 34 koša.

Ivan Bogdanović, igrač Cedevite Junior: “Najbitnije je da smo dali sve od sebe i borili se do samog kraja. Mislim da smo imali priliku pobijediti, ali nismo je nažalost iskoristili. Čestitam suigračima na igri i ekipi Zadra na pobjedi.”

Damir Mulaomerović, trener Cedevite Junior: “Žao mi je zato što smo bili blizu, imali smo šansu da pobijedimo Zadar. Za nas bi to bila velika pobjeda, međutim Zadar je preiskusna ekipa da bi to dozvolila pogotovo uz našu dekoncentraciju na kraju i greške u ključnim momentima. Što se tiče novog igrača Lukea, on je s nama de facto odradio jedan trening, a Karačić je bio izvan pogona zadnjih pet dana. Mislim da smo mogli više, a sad je jedna dodatna stvar o kojoj moramo voditi računa jest da imamo tri stranca pa moramo stalno rotirati jer mogu biti samo dvojica na parketu. I to nas je možda malo koštalo na kraju, zajedno s petom osobnom Karačića. Možemo biti zadovoljni s vrlo dobrom igrom Bogdanovića, a bilo je još dobrih stvari, no ipak ne dovoljno za iznenađenje.”

Karlo Žganec, igrač Zadra: “Znali smo da Cedevita doma jako dobro trči i ima dobru energiju. Došli smo bez rame i malo ležerno, oni su dobili samopouzdanje i bilo je jako teško. Izvukli smo pobjedu ali moramo puno bolje od ovoga. Obrana nikako nije funkcionirala, mučili su nas sa svojom zonom, na kraju smo individualnom kvalitetom stvorili neku razliku i priveli utakmicu u svoju korist.”

Danijel Jusup, trener Zadra: “Utakmica je bila teška, znali smo da će biti neizvjesno, da su oni svježi, da se kod nas skupio malo akumulirani umor, nema nam ni Ramljaka. Na našu sreću uspjeli smo pobijediti, zadovoljan sam.”