FAVBET Premijer liga

FAVBET Premijer liga: Split pobjedom protiv zagrebačkog Dinama opravdao ulogu favorita

KK DINAMO – ZAGREB – KK SPLIT 66:82 (14:17, 15:28, 17:18, 20:19)

U prvoj utakmici u 2024. godini u 15. kolu FavBet Premijer lige košarkaši Dinama izgubili su od Splita rezultatom 66:82. Košarkaši Splita su tako nastavili sa sjajnom formom, a Dinamu su nanijeli drugi poraz u međusobnim utakmicama ove sezone.

Split je u utakmicu ušao s lošijim postotkom šuta, što je Dinamo iskoristio i stvorio prednost na početku utakmice. Nakon uspavanog ulaska u utakmicu, obje ekipe počele su s konkretnijom igrom. Split je počeo pogađati šuteve te su prvu četvrtinu završili s minimalnom prednošću.

U drugu dionicu gosti su ušli furiozno. Nametnuli su svoju igru, a Dinamu nisu dozvoljavali puno. Na krilima sjajnog Shortera odvojili su se na prednost od 10 koševa razlike. Krajem četvrtine Split je u potpunosti preuzeo kontrolu nad utakmicom. S postotkom šuta od 36%, Dinamo nije imao šanse protiv raspoloženog gosta. Na poluvrijeme se otišlo sa 16 koševa prednosti za Split.

Drugo poluvrijeme nastavilo se u istom ritmu. Dinamo nije pronalazio laka napadačka rješenja, a gosti su lako probijali njegovu obranu. Drugo poluvrijeme bila je jednosmjerna utakmica, koja nije izgledala dobro za Dinamo.

U posljednjoj četvrtini gosti iz Splita samo su dovršili posao koji su odradili kroz drugu i treću četvrtinu. Dinamo jednostavno nije imao svoj dan, što potvrđuje i podatak od ubačene samo dvije trice. Momčad Josipa Rimca potvrdila je ulogu favorita, iskoristila loš dan Dinama i upisala dva nova vrijedna boda.

Split je pobjedom nastavio držati priključak za vodećim Zadrom, dok je Dinamo zadržao 4. mjesto na tablici s omjerom od 10 pobjeda i pet poraza.

Najistaknutiji pojedinci kod Dinama bili su Mislav Brzoja koji je ubacio 19 poena te Filip Kraljević koji je ubacio 10 poena i skupio 6 skokova. U redovima gostiju najbolji su bili Shannon Shorter s 20 i Toni Perković sa 16 ubačenih poena.

Tekst/Foto: KK Dinamo-Zagreb