FAVBET Premijer liga

HT Premijer liga (LP): Šibenka upisala pobjedu protiv Furnira

GKK ŠIBENKA – KK FURNIR 107:72 (25:13, 30:16, 27:21, 25:22)

Košarkaši Šibenke upisali su prvu pobjedu u Ligi za prvaka. Ovom pobjedom u 9. kolu nad Furnir Dubravom 107:72 osigurano je peto mjesto i u četvrtfinalu doigravanja čeka ih Cedevita Junior s kojima će se susresti već ovog tjedna.

Narančasti su fantastično ušli u igru koju su držali pod kontrolom cijelo vrijeme. Milačićeva momčad je već nakon prve četvrtine imala +12 (25:13), a u drugoj četvrtini su razliku sjajnom igrom i povećali pa se na poluvrijeme otišlo rezultatom 55:29. Ni u drugom dijelu utakmice Šibenka se nije predavala i samo je povećavala svoju prednost, a ekipa Furnira je bila nemoćna. Svoje minute u večerašnjoj utakmici dobio je i mladi Lukas Ivan Bobek koji je ubacio 11 poena za 18 minuta igre. Najefikasniji u narančastim redovima bili su Brocić (22) i Skorić (18).

Damir Milačić, trener Šibenke:Ja nemam razloga tugovati nakon onih poraza. To je možda bilo jako teško objasniti i shvatiti jer je to bila jedna velika škola i mi smo tu školu dobro položili što se vidjelo i danas. Nas su te utakmice pomogle da se konsolidiramo na ono što nam je najbitnije, a to je Dubrava. Bili smo dobri u Dubravi, nažalost spletom okolnosti za nijansu je Dubrava bila bolja i dobila nas je, no danas nije za to bilo šanse. Mi smo od početka imali jednu emocionalno zdravu utakmicu, ušli smo unutra da ne smijemo izgubiti utakmicu i tako se ekipa ponašala.”

Patrik Jambrović, igrač Šibenke: “Čestitke mojim dečkima na ovoj pobjedi. Došla je u najbitnijem trenutku pred sam play off. Ovom pobjedom smo osigurali peto mjesto jer je bila u igri koš razlika no mi smo je premašili i još jednom čestitke mojim momcima na odlično odrađenoj utakmici.”

Tekst: GKK Šibenka