FAVBET Premijer liga

HT Premijer liga (LO): Gorica svladala Alkar u produžecima

KK ALKAR – KK GORICA 102:109 (18:19, 24:28, 22:19, 16:14, 22:29)

Jedna od najnapetijih i neizvjesnih utakmica dosadašnjeg dijela sezone HT Premijera lige odigrana je u Sinju. Nakon prave drame, dva produžetka, dugotrajnog prekida susreta, Gorica je na kraju pobijedila Alkar 102:109. Ovim porazom Sinjani su preuzeli ligaški fenjer i doveli se u tešku situaciju tri kola prije kraja.

Gorica je imala blagu rezultatsku inicijativu dobar dio, ne odveć kvalitetne, prve četvrtine. No u njenom finišu Alkar je zaigrao povezanije i prešao u vodstvo. Kada se činilo da će Sinjani na prvi mini predah otići s prednošću, Batur je tricom s centra pogodio za 18:19.

Tri vezane trojke Bašića na otvaranju druge četvrtine vratile su Alkara u plus, da bi nakon trojke Svaline u 15. minuti Sinjani imali i plus četiri (36:32). No tada su domaći pogubili konce igre. Gosti su nizom trojki, prije svih raspoloženog Majića, napravili seriju 13:0. Ipak Alkar se uspio konsolidirati na vrijeme i zaustaviti nalet gostiju te na poluvrijeme otići s prihvatljivim minusom od pet koševa (42:47).

Treća četvrtina svela se na rezultatski lov sinjske momčadi koja je ponudila veću energiju nego u prvom poluvremenu. Međutim, Gorica je u pravilu na svaki izazov odgovorila dalekometnim ubačajem i tako je zadržala prednost uoči četvrtog perioda (64:66).

A u njemu se vodila napeta mrtva trka sve do samog kraja. U završne minute ušlo se u egalu, koš za koš. Poslije nekoliko neuspješnih napada na obje strane, Alkar je kod rezultata 79:79 na 15 sekundi do kraja imao dva slobodna bacanja Vučića. Kapetan domaćih je pogodio prvo i promašio drugo, da bi u pokušaju skoka Marić napravio faul i poslao Nakić-Vojnovića na crtu za slobodna bacanja. Ovaj je pogodio samo jedno za novo izjednačenje, čime je ostavio 15 sekundi Alkaru za posljednji napad na koncu mojeg je otvorenu trojku promašio Svalina pa se igrao produžetak.

Bolje otvaranje prvog produžetka imali su gosti. Trojke su pogodili Majić i Uljarević, ali Alkar se kroz reket i s linije bacanja vratio u egal. Imali su domaći napad i za puni preokret, ali su ga nepotrebno zakomplicirali. U posljednjoj minuti  Uljarević je bacanjima doveo Goricu na plus dva, no egal vraća Bašić  uspješnim ulazom, 16 sekundi do kraja. Pokušaj Gunjine za tri u preostalom vremenu nije prošao kroz obruč tako da se igrao i drugi produžetak.

Opet je Gorica otvorila sa dvije trojke, Uljarević i Nakić Vojnović su bili strijelci. Potom odlični Uljarević u narednom napadu, tri i pol minute do kraja, zabija s linije bacanja za 90:98. Imali su gosti i 102:93, dvije minute do kraja, da bi potom Alkar stigao na minus šest i imao dva slobodna bacanja na minutu i dvadeset sedam sekundi  do kraja. Tada je uslijedio prekid.

Vučić je zabio oba bacanja i smanjio na minus četiri. Gosti su uzvratili bacanjima, ali tada Vučić poteže trojku za minus dva, minutu do kraja. Ponovo se tu pojavio tračak nade za Sinjane koji su se razletjeli parketom udvajajući gostujuće igrače s loptom. U jednom takvom pokušaju ostao je nezamijećen i nesankcioniran Uljarevićev udarac laktom u Bašićevu bradu pa je Porobić položio za 101:105 na 38 sekundi prije kraja. Zukanović je potom smanjio na minus tri, ali više od toga za Sinjane nije išlo.

Velikogoričane su do pobjede vodili Uljarević sa 25 koševa i 7 asistencija, Majić sa 21 košem te Nakić-Vojnović sa 17 koševa i 9 skokova.

Kad Alkara najbolji je bio Bašić sa 31 košem i 9 asistencija. Najveću potporu imao je u visokim igračima. Polutak je ubacio 21 koš, a kapetan Vučić 17.

Tekst: KK Alkar