FAVBET Premijer liga

HT Premijer liga (21. kolo): Bosco prekinuo niz od pet poraza

KK BOSCO – KK DEPOLINK ŠKRLJEVO 86:80 (20-18, 26-20, 16-19, 24-23)

U sklopu 21. kola HT Premijer lige odigran je važan dvoboj u borbi za ostanak između KK Bosco i KK  DepoLink Škrljevo. Dva kola prije kraja regularnog dijela natjecanja i jedna i druga momčad ušle su s jednakim omjerom pobjeda i poraza (5-15). Utakmica je do samoga kraja bila otvorena, ali do vrlo vrijednih bodova ipak nakraju dolazi domaći sastav Bosca. Osim što su upisali svoju šestu ovosezonsku pobjedu Bosco je ujedno ovim slavljem prekinuo i niz od pet uzastopnih poraza.

Prva četvrtina ponudila je energičnu i dinamičnu košarku s obje strane. Igrači Bosca i Škrljeva u uvodnim minutama utakmice prikazali su dosta trke i brz protok lopte, ali to u samome startu nije bilo popraćeno najboljom realizacijom. Obje momčadi su tek nakon 5 minuta igre pomalo uhvatile napadački ritam te je nakon isteka prvih 10 minuta Bosco bio u prednosti od dva poena (20-18). Vrlo dobar u tom periodu igre za Bosco bio je Luka Babić koji je u 7 minuta ubacio 8 koševa za Bosco. U gostujućim redovima istaknuo se Mario Rajčić s također zabijenih 8 poena.

Rajčić s odličnom igrom nastavlja i na startu druge četvrtine te sa svoja nova dva poena dovodi rezultat u egal (20-20). Izjednačenje je potrajalo vrlo kratko s obzirom da je Matić u idućem napadu vratio prednost na stranu Bosca. Matićevim prvim poenima na utakmici započinje i prva mini serija od 8-0 čime domaćin odlazi na 28:20. Gosti su u tome periodu bez koša bili čak 4 i pol minute. Seriju Bosca prekinuo je Derryck Thornton koji večeras nije bio previše šuterski raspoložen. Nakon 15-ak minuta igre Bosco efektnim zakucavanjem Matića odlazi na +11 nakon čega Damir Rajković, trener Škrljeva, zove minutu odmora. Predah je igračima Škrljeva dobro došao jer nakon njega koncentriranije ulaze u nastavak susreta te rade seriju od 12-2 čime su se u 18. minuti približili Boscu na samo jedan koš zaostatka (35:34). Međutim, domaći sastav se, zahvaljujući dobroj zonskoj obrani, do kraja poluvremena ponovno odvojio te se nakon prvih 20 minuta igre na odmor otišlo rezultatom 46:38 u korist Bosca.

Domaćin u drugo poluvrijeme ulazi odlučno i serijom koševa Luke Krajnovića i Marka Juriča Bosco ima dvoznamenkastu prednost od 18 koševa (56:38) čime su još jednom natjerali trenera Škrljeva da pozove time-out. Iako je izgledalo da Bosco drži utakmicu pod kontrolom gosti velikom serijom od 11-0 prvo dolaze na 9 razlike da bi ubrzo dvjema vezanim tricama Maria Rajčića došli na samo minus pet što je utakmicu još jednom odvelo u neizvjesne vode.

Posljednja četvrtina ponudila je veliku borbu do gotovo zadnje minute susreta. Bitan trenutak susreta dogodio se u 33. minuti kada važna karika Škrljeva, Luka Barišić zarađuje svoju petu osobnu pogrešku. Unatoč tome što do tad vrlo dobar Barišić više nije mogao pomoći svojoj momčadi, Škrljevo se nije predavalo i pred kraj susreta košem Viga Barta ponovno dolaze na minimalni zaostatak od dva poena (77:75). U idućem napadu vrlo važnu tricu iz kuta, a na asistenciju raspoloženog Juriča, zabija iskusni Petar Babić čime Bosco odlazi na pet razlike (80:75). Unatoč još jednom približavanju na samo dva poena zaostatka za domaćim sastavom, Škrljevo nije uspjelo do kraja preokrenuti rezultat na svoj mlin. Utakmica je završila rezultatom 86:80 u korist Bosca.

Apsolutno prvo ime susreta bio je Marko Jurič. Igrač iz redova domaćega sastava zabio je 22 koša te je pri tome dodao 8 skokova, 4 asistencije i dvije blokade. Luka Krajnović i Luka Babić su postigli po 14 poena u slavlju Bosca. Kod Škrljeva najefikasniji je bio Mario Rajčić s 23 koša. Derryck Thornton dodao je 20 poena za gostujući sastav šutirajući pri tome iz igre 5 od 24.