FAVBET Premijer liga

HT Premijer liga (6. kolo) FOTO: Bosco svladao Alkar u napetoj završnici

KK BOSCO – KK ALKAR 70:66 (22-16, 13-13, 14-16, 21-21)

Košarkaši Bosca su u Trnskom nadjačali Alkar iz Sinja u šestom kolu HT Premijer lige. Uoči ovog dvoboja Bosco je imao omjer 1-4, a Alkar 3-2.

Domaći su košarkaši bolje otvorili susret te napravili seriju 11:0 i time ostvarili 9 koševa prednosti. Međutim, Alkar je odgovorio nazad serijom 8:0 te smanjio rezultat na 15:14. Prva četvrtina završila je rezultatom 22:16 za Bosco. U drugoj četvrtini gostujući sastav je kod rezultata 26:16 postigao 10 uzastopnih poena i ostvario izjednačenje (26:26). Domaća momčad je na poluvrijeme otišla s prednošću 35:29.

Treća dionica utakmice protekla je u napetom i neizvjesnom tonu, a dokaz tome je rezultat s kojim se ušlo u zadnjih deset minuta (49:45). U posljednjoj se četvrtini Bosco ipak izborio i došao do svoje druge pobjede. S druge strane, Alkar je upisao drugi uzastopni poraz.

U utakmici su se najviše istaknuli kapetan Bosca Luka Katura sa 20 ubačaja, dok je u redovima gostiju bio najefikasniji Šime Lovre Lisica koji je postigao 21 koš za Alkar.

Tekst: M. Kalem za KK Bosco