FAVBET Premijer liga

HT Premijer liga (25. kolo): Alkar napravio veliki korak ka ostanku pobjedom protiv Furnira

ALKAR – FURNIR 92:66 (20-23, 25-15, 29-16, 18-12)

Alkar je napravio veliki korak ka ostanku u HT Premijer ligi uvjerljivo svladavši Furnir 92: 66. Bila je to treća pobjeda Sinjana nad “dubravašima” ove sezone. No nije od starta krenulo idealno za domaće. Osjetila se važnost susreta kod Milačićeve družine, što je bolje koristila Dubrava koja je od treće minute preuzela vodstvo te na kraju s plus tri i zaključila prvu četvrtinu.

U drugoj dionici Sinjani su povezali redove, pogotovo obrambene. To se ubrzo osjetilo na rezultatu. Trica Putnika iz 12. minute za 25:23 kao da je pokrenula Alkar koji je do poluvremena djelovao bolje i na kraju na odmor odnio prednost od 45:38.

Po povratku iz svlačionice domaći su dodatno pritisnuli gas. Danas odlični Brocić svojim je trojkama dao je snažan rezultatski impuls. Nakon što je njegov primjer slijedio i Granić, susret je praktički prelomljen.

U 25. minuti semafor je nakon dalekometnog ubačaja Kučana pokazao visokih 18 razlike u korist domaćih, da bi tricašku rapsodiju u trećem periodu zaključili Echols i Putnik za okruglih 20 razlike (74:54). Čak sedam trica pogodili su domaći u trećoj četvrtini.

Konačno je Alkar dočekao i mirnu završnicu, bilo je nešto minuta i za mlade snage od čeka vrijedi izdvojiti slalom kroz obranu Furnira i zakucavanje Tomaševića, ali i prve seniorske minute za talentiranog 16-godišnjeg Vatroslava Mastelića.

Prvo ime u redovima Alkara, ali i cijelog susreta, bio je Hasan Varence koji je uz samo jedan promašaj iz igre (10-11) postigao 22 koša i imao 14 skokova za ukupnu valorizaciju 40. Brocić je dodao 17, a Echols 12 koševa i 7 asistencija.

Kod Furnira Isabell je postigao 13, a Jerković 12 koševa.