FAVBET Premijer liga

HT Premijer liga (13. kolo): Cedevita Junior prevladala u neizvjesnoj završnici s Furnirom

KK CEDEVITA JUNIOR – KK FURNIR 80:83 (12-25, 24-18, 18-21, 26-19)

U 13. kolu HT Premijer lige Cedevita Junior je kao gost slavila u Dubravi 83:80. Momčad Damira Mulaomerovića je sredinom treće četvrtine imala 19 razlike (58:39), ali uporni Dubravaši se nisu predavali i u posljednjoj četvrtini tricama Vidovića, Nazora i Rađe stigli na mini zaostatak (66:65) da bi Domagoj Samac 44 sekunde prije kraja tricom izjednačio rezultat (78:78). Susret je praktički odlučila trica Renata Serdarušića nakon koje su po dva bacanja zabili Jake Babić (Furnir) i Goran Filipović (Cedevita Junior). Na kraju je iz teške pozicije tricom produžetak Furniru probao izboriti Domagoj Samac.

Sjajno prvo poluvrijeme odigrao je Emir Šabić (16 koševa, 4 trice) nakon kojeg je Cedevita Junior imala prednost 43:36. Treću četvrtinu Cedevita Junior je otvorila serijom 15:3 za spomenutih 58:39.

Šabić je s 19 koševa predvodio goste koji su zaigrali bez ozlijeđenih Roka Radovića i Josipa Batinića. Filipović je dodao 17, Jure Planinić 15, a Serdarušić 11 koševa. Kod Furnira koji je izgubio još jednu neizvjesnu završnicu odlično drugo poluvrijeme je odigrao Mateo Vidović (16). Kenan Karahodžić je dodao 14, a Duje Rađa 10. Za Furnir su nastupila i dva najnovija pojačanja. Kanađanin s hrvatskom putovnicom Jake Babić je ubacio 8 koševa uz 5 asista, a Samac 8.