KK DUBRAVA FURNIR – KK ZADAR 76:113 (30-26, 17-29, 9-22, 20-36)
U 15. kolu HT Premijer lige Zadar je slavio u Dubravi 113:76. Konačni rezultat sugerira uvjerljivu pobjedu Zadrana koji su susret prelomili u završnici treće četvrtine. Dubrava je odličnim šutem za tricu dobila prvu četvrtinu 30:26, a nakon četvrte trice Ivana Tvrtka Majića početkom druge četvrtine vodila i najvećih +7 (33:26). Zadar serijom 13:0 prelazi u vodstvo koje je na poluvremenu bilo 55:47.
Mala nada Dubravaša nestala je sredinom treće četvrtine kada je pri rezultatu 65:53 za Zadar zbog dvije tehničke pogreške susret napustio Byron Allen, a momčad Vladimira Krstića ubacila samo dva od osam slobodnih bacanja. Jan Palokaj i Dominic Gilbert su brzo odveli goste na 70:55, a Gilbert je serijom koševa iz kontre na početku posljednje četvrtine odveo Zadar na +31 (87:56).
Gilbert je s 30 poena (šut 11/16) predvodio sastav Danijela Jusupa. Ive Ivanov je dodao 15, a Martin Junaković 14. Po 13 su dodali Jan Palokaj i Jure Planinić. Jusup je uz ranije odsutne Mavru i Ahmeda u ovom susretu nije koristio usluge Fundića (ozljeda) i Vukovića (nije ulazio u igru).
Kod Dubrave Furnir Majić je ubacio 19, a Marko Šarac i Kristijan Šutalo po 12. Šutalo i Fran Vujić su doživjeli ozljede na susretu.
Obje momčadi u srijedu očekuje osmina finala Kupa Krešimira Ćosića. Dubrava Furnir dočekuje Goricu, a Zadar gostuje u Sinju kod Alkara.
KK Dubrava Furnir/Krešimir Galić